Zase ďalšia spamujúca zoznamka, dnes je to MyZamana

4
74737

So spamujúcimi zoznamkami sa asi roztrhlo vrece. Len pred niekoľkými dňami sme boli terčom spamu, pár ďalších emailov a priateľov taktiež, zo strany jednej zoznamky, ktorá presne kopírovala nechutné praktiky inej známej zoznamky Badoo, a už tu máme ďalšiu.

Scenár je rovnaký
Nikomu nič hovoriace zneužívanie osobných údajov, kašlanie na slušnosť, ale spamovanie do nepríčetnosti adresáta… a nezabúdajme na klamstvo. Áno, píše vám síce slovenské meno, ale daný človek ani nevie, že niečo píše. Konkrétny text vygenerovaný systémom mi určite daný človek neodkázal. V tomto najnovšom prípade spamuje zoznamka MyZamana, ktorá už podľa názvu aj podľa tvárí ľudí pochádza z Indie. Poriadna komunita Indov, Číňanov a ďalších obyvateľov z ázijských krajín tvorí drvivú väčšinu prostredia zoznamky, ktorá vôbec našincom nemusí ponúknuť nič zaujímavé.

Odhlásenie
Pokiaľ ste cieľom spamu tejto siete, vedzte, že ide opäť o ďalšiu z tých, ktoré vás budú niekoľko krát bombardovať spamom, pokiaľ sa nerozhodnete ho celkom zrušiť. Ohradiť sa voči spamu môžete kliknutím na odkaz na spodku emailu, niekto email dostane v slovenčine, iný v angličtine. Pokiaľ je v slovenčine, môže niesť odkaz na odhlásenie z prijímania podobných emailov. Nie vždy tento odkaz email od MyZamana obsahuje. Pokiaľ neobsahuje, bude tam odkaz na prihlásenie do účtu. Prihláste sa a vypnite posielanie správ. Prihlásiť sa je možné tak, že si heslo necháte vygenerovať ako zabudnuté a sním sa prihlásite. Pri spame prijatom 4. júna bolo nutné sa prihlásiť, pri spame prijatom 7. júna bolo odhlásenie zo spamu okamžité po kliknutí. Ťažko povedať, podľa čoho služba vyhodnocuje, kto sa prihlásiť musí, kto zas nie. Preto počítajte s najhorším variantom – nutnosťou sa prihlásiť do účtu, ktorý ste si vôbec nevytvárali a nikdy ste ho nechceli a nepotrebovali.

Zmysel veci je…
… stále ten istý. Byť veľkou sieťou, ktorá zarába poriadne peniaze na reklame a preraziť „originálnou myšlienkou“. Napchať akokoľvek čo najviac ľudí do svojej databázy a byť pokojne agresívny, pretože oni nič, to užívateľ, čo sa registroval, hoci ani sám nemusel vedieť, že niečo aktivoval, nechal vstúpiť do svojho emailu agresívneho spamera… Tieto služby skrátka nezaujíma, že plniť schránku a zdržiavať niekoho nevyžiadanou poštou u nás niekto rád nemá.

Aj vaše schránky obsadila agresívna spamovacia metóda niektorej zahraničnej sociálnej siete, či zoznamky? Dajte nám vedieť na redakcia @ zaujimavosti.net. Článku sa dotýka aj článok s varovaním pred zadávaním osobných údajov do podobných služieb. Prečítať si ho môžete tu.

Comments are closed.