Xbox bestseller s názvom Mortal Kombat: Poznáte ho?

0
3047

Ak patríte k prívržencom ultimátnych bojoviek, potom vás Mortal Kombat určite nesklame. Už je to veľa rokov, kedy sa na obrazovkách objavil prvý Mortal Kombat spolu s jeho veľmi šokujúcimi a na tú dobu netradičnými ťahmi, medzi ktoré patrilo aj vytrhnutie chrbtice z tela. Niektorí si zakrývali oči, iní ostali v nemom úžase. Hra bola brutálna, krvavá, jediná svojho druhu. 

bestseller_mortal_kombat

Časom sa však vývojári posúvali ďalej a tak sa zaujímavé a „bonusové“ hmaty neustále rozširovali. V tejto hre sa stretnete so svojimi obľúbencami, ktorí sú silnejší a agresívnejší.

Ak máte radi príbehy, táto séria vám taktiež jeden ponúka. Príbeh hovorí o turnaji medzi pozemskými bojovníkmi a odľuďmi. Napriek tomu, že je príbeh naozaj veľmi zaujímavý, v prípade Story módu ho nie je možné preskočiť a viac ako 70% režimu budete iba počúvať a pozerať, ako sa dej vyvíja. Vopred si však rozmyslite, či ste ochotní stráviť množstvo hodín pozeraním príbehu. Príbeh je zostavený pomocou in-game animácií, ktoré vám ukazujú, prečo sa vlastne konajú súboje. Samotný duel v hre však hráte vy a ako „bonus“, to nie je vždy jednoduché. Preto si niektoré súboje budete musieť pár krát zopakovať, kým sa vám podarí vyhrať. Miesta, kde sa súboje odohrávajú sú rôzne, no všetky poznáte už z predchádzajúcich častí Mortal Kombat.

A o tom, že je táto hra prekvapivá, vás prevedčí aj samotné zabitie Shang Tsunga, ktorým hra nekončí.

Samozrejmosťou však je, že si môžete vybrať aj fight mód, kde nemusíte pozerať celý príbeh, ale okamžite môžete ísť do boja. Turnaje a samotné posúvanie v rebríčku je vytvorené na rovnakom princípe.

Veľkou výhodou hry je aj to, že je určená nielen pre 1 hráča, ale môžete ju hrať aj s viacerými kamarátmi. V takomto prípade si budete môcť vybrať medzi bitkou proti sebe alebo sa stanete spojencami.

Za povšimnutie tiež stojí X-Ray útok (bonusový úder), ktorý súperovi odoberie 1/3 života. Tento attack však môže použiť aj on a tak sa svojou nepozornosťou a nedostatočným krytím môžete veľmi rýchlo ocitnúť na minime života. X-ray útok má veľmi zaujímavú animáciu, ktorá pozostáva z lámania rebier či poškodenia väziva. Každá postava má pri tom inú animáciu. Veľkou zaujímavosťou (ktorá je však iba pre okrasu) je aj posledný úder, ktorý môže pozostávať napríklad z vytrhnutia súpera z kože. Túto „poslednú ranu“ sa môžete naučiť aj pomocou praktického módu.

Osobné hodnotenie 9/10