Tap Strap premení akýkoľvek povrch na klávesnicu

0
2188

Stále modernejšie používanie prenosných zariadení namiesto klasických stolových počítačov vytvorilo priestor pre tvorbu inovatívnych druhov alternatívnych klávesníc. Jedným z najnovších zariadení je prenosný Tap Strap, ktorý používateľovi umožňuje písanie jednou rukou na akomkoľvek povrchu – bežný stôl, lavička, vaše vlastné stehno… všetko sa premení na neviditeľnú klávesnicu.

tap

Tap Strap má otvory pre každý prst ruky. Natiahnete si ho na ruku podobne ako rukavicu. Funguje na princípe sledovania pohybu prstov ruky pri „písaní“. Zaznamenáva, aké klávesy by ste stláčali, ak by ste mali reálnu klávesnicu. Text do vášho mobilného zariadenia prenáša pomocou pripojenia Bluetooth.

Väčšina z náš nie je zvyknutá písať na klávesnici jednou rukou, preto používanie Tap Strapu môže byt zo začiatku mierne náročné. Preto výrobcovia zároveň so zariadením prinášajú aj aplikáciu, ktorá vás naučí ovládať neviditeľnú klávesnicu a osvojiť si písanie len jednou rukou.

Tap Strap môže byť prelomovým produktom na trhu. Google Glass a smart-hodinky sú síce veľmi šikovné a mobilné, ale neumožňujú používateľom písanie. Nemožnosť zadávania textu je veľkou nevýhodou mnohých podobných moderných zariadení na trhu.

Zdroj videa: youtube.com, TAP

To všetko sa môže zmeniť s príchodom Tap Strapu! Minimálne to otvorí bránu k tvorbe podobných moderných zariadení pre zadávanie textu bez použitia fyzickej klávesnice.

Zdroj: bustle.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ