Recenzia: TouchNote – aplikácia na posielanie pohľadníc z mobilu

0
2611

touchnote 1

Radi posielate pohľadnice z dovoleniek, no aj vy máte ten problém, že si nikdy neviete vybrať, ktorú kúpiť, lebo sú všetky škaredé? Nepáčia sa vám gýčové západy slnka nad morom či zábery na turistickú pláž? Nie ste sami. Radšej by ste poslali fotografiu svojej dcéry, ako chytila rybu, či syna, ktorý vyzeral smiešne a to sombréro mu bolo priveľké? Presne na to slúži mobilná aplikácia TouchNote, ktorá umožňuje posielať pohľadnice z vašich fotografií priamo z mobilu. Ako táto aplikácia funguje, či je spoľahlivá a aká je kvalita fotografií, sa dočítate v recenzii.

 

Pohľadnice z vlastných fotografií priamo v mobile

 Ak máte v mobile plno fotografií, ktoré by ste ukázali napríklad vašim starým rodičom, ktorí nemajú pravdepodobne internet (česť výnimkám), aplikácia TouchNote je na to stvorená. Túto mobilnú aplikáciu využijete najlepšie počas cestovania alebo na dovolenkách, keď chcete s ľuďmi doma zdieľať vzácne momenty, no o lajky na Facebooku nestojíte. Aplikácia je veľmi jednoduchá a jej samotná inštalácia prebehne skutočne rýchlo – nájdete ju aj pre Android v Google Play obchode, no taktiež aj pre iPhone. Jediné, čo musíte spraviť, je prejsť rýchlou registráciou, ktorá nezaberie viac ako päť minút.

touvhnote 2

Aká je kvalita fotografií?

 S TouchNote som poslal už nejednu pohľadnicu a vždy som bol s kvalitou spokojný. Pohľadnice sú vytlačené na kvalitnom, tvrdom papieri v lesklom zhotovení, ktorý je čiastočne odolný aj proti popŕchaniu. V prípade, že vaša pohľadnica ostane zabudnutá v schránke, ničoho sa nebojte. Tvrdý papier a lesklý povrch z oboch strán zaručuje, že sa vašej pohľadnici nič nestane. Taktiež ma potešila sýtosť a výraznosť farieb, ba dokonca aj fotografie odfotografované veľmi starým telefónom s VGA kamerou vyzerali kvalitne. TouchNote tlačí svoje pohľadnice na klasický formát pohľadníc, no môžete si vybrať aj takzvanú greeting card, čo je v podstate preložená pohľadnica, respektíve oznámenie.

 

V aplikácii si môžete vybrať aj viacero filtrov a rámčekov pre vaše fotky a môžete ich aj upravovať, približovať, alebo nechať rozpracované a poslať neskôr. Len čo skončíte s úpravou fotografie, na zadnú stranu napíšete svoj text v slovenčine, adresu a jednoducho stlačíte tlačidlo odoslať. Ak povolíte, na zadnej strane sa taktiež zobrazí malá mapka miesta, kde ste fotografiu urobili. Moju babku to veľmi potešilo, keď videla po prvýkrát v živote mapku Bangkoku.

touchnote 3

Ako dlho trvá doručenie na Slovensko a koľko to stojí?

 Pohľadnice sa tlačia v Londýne a na Slovensko prídu asi do troch dní. Vždy som bol s doručením spokojný a moja babka tiež. Nech ste kdekoľvek a nech pošlete akúkoľvek fotografiu, vždy vás to bude stáť len 1,99 EUR, čo vychádza často lacnejšie než návšteva obchodu, kúpa pohľadnice s cudzou fotografiou a jej poslanie poštou. S aplikáciou TouchNote som mohol babke poslať pohľadnicu priamo z môjho mobilu aj z pláže v Thajsku, kde bolo WiFi. O jej vytlačenie a odoslanie sa už postarali v Londýne.

 

Má TouchNote aj nevýhody?

Prvýkrát som túto aplikáciu použil v roku 2013 a za dva roky jej využívania som objavil len jeden nedostatok – pohľadnice nevkladajú do obálok. Pripravte sa teda na to, že pani poštárka uvidí vašu fotografiu z dovolenky pred tým, než ju dá adresátovi do schránky 🙂

S TouchNote som naozaj spokojný a využívam ho pravidelne. Keďže veľa cestujem a moja babka nemá Facebook a ani internet, posielam jej pohľadnice priamo z mobilu. Skúšali ste túto aplikáciu alebo poznáte inú, ktorá je ešte lepšia?