Recenzia GoPro Hero Session4: Priemerná kvalita za priemernú cenu

0
2944

gopro fotky

Pár dní pred mojím odchodom do USA som sa veľmi spontánne rozhodol kúpiť si športovú kameru GoPro Hero Session. Väčšina mojich spontánnych nápadov nakoniec vypáli dobre a neľutujem ich. Presvedčila ma najmä cena a aj to, že som už dlho riešil otázku fotoaparátu a kamery. Môj iPhone 4S už nestačí na to všetko, čo potrebujem, nakoľko točím viac, fotím viac a chcem svoju prácu robiť kvalitne. Takže čo, oplatí sa GoPro Hero Session alebo je to úplný šit? Mal som presne týždeň na jeho otestovanie priamo v teréne a tu je výsledok:

Kvalita videa pri GoPro Hero Session je pre nenáročného používateľa postačujúca

Najskôr som sa zhrozil, keď som si nainštaloval GoPro aplikáciu do môjho iPhonu a natočil prvé video. Keď som si ho prehral v telefóne, kvalitou bolo zrovnateľné s VGA kamerou. Chcel som moje nové GoPro Hero Session 4 okamžite sklamaný vrátiť. Zmena však nastala, keď som si to isté video prehral neskôr v počítači. Z kvality som padol na zadok. Niežeby bola dáka mega úžasná, no mne stačí. Natáčal som v najvyššej možnej kvalite, akú kamera ponúka.

gopro fotky

gopro fotky

Zvuk videa je dobrý a kamera ho pekne a čisto zachytila, aj keď som ju mal ďalej od seba, na tyči. Kvalita fotografií je priemerná a môj iPhone neprestanem používať.

Jedno si však treba uvedomiť, GoPro Hero Session nie je fotoaparát, ale kamera. Na fotkách mi vadí rybie oko, ktoré sa nedá vypnúť. Ide o to, že kamera sa snaží zachytiť čo najširší záber, ak sa však fotíte pri niečom rovnom, kamera vám z toho spraví škaredý oblúk. Pri videách mi to až tak nevadí, nakoľko videá sú dynamické a v pohybe, ale fotografie urobené s GoPro Hero Session sa mi nepáčia. Občas má objektív problém s prechodom z tmavej do svetlej.

Ovládanie GoPro Hero Session je trochu komplikované a budete potrebovať ďalšie zariadenie

Táto nová kamera sa od ostatných líši. Nemá displej a má len dve tlačidlá. Tlačidlo menu a spúšť. Ak si chcete fotografie pozrieť, musíte GoPro Hero Session pripojiť k počítaču alebo cez WiFi k vášmu chytrému telefónu. Síce je kamera vodotesná do 10 metrov, môj iPhone nie je, čiže to, či sa moje video alebo fotografie z potápania s korytnačkami na Maledivách podarili, zistím až na izbe v hoteli. Širšie nastavenia kamery je možné robiť iba cez túto aplikáciu. Problém nastane vtedy, keď nemáte chytrý telefón. V tom prípade si budete musieť dokúpiť extra ovládač za 30 €.

gopro hero session

Záverečné hodnotenie a zhrnutie

GoPro Hero Session som si kúpil najmä pre jeho výhodnú cenu. Táto malá srandička ma stála 220 €. Síce som prioritne hľadal nový fotoaparát, nakoľko chcem fotiť profesionálnejšie fotografie, nakoniec budem mať len profesionálnejšie videá. Síce nie som náročný užívateľ, čo sa týka techniky, kvalitu videa rozoznám, nakoľko trávim hodiny pozeraním YouTuberov. Kvalita videa GoPro Hero Session mi však naozaj stačí a som spokojný. Občas mi prekáža, že sa kamera nevie úplne vyrovnať s prechodom zo svetla a tmy, no tomuto problému sa dá ľahko vyhnúť, treba si len pozrieť, odkiaľ svieti slnko.

Ak ste cestovateľ ako ja a potrebujete z ciest naozaj dobré videá a sem-tam dáku super selfie, toto GoPro Hero Session je pre vás ako stvorené. Ja mám však so sebou stále môj iPhone 4S, nakoľko robí fotky lepšie a navyše, vie spraviť aj panorámu, čo sa s GoPro Hero Session nedá.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ