Pridávanie viacerých filtrov súčasne – poznáte pokročilé funkcie Snapchatu

0
2117

Hlavná funkcia Snapchatu je veľmi jednoduchá: súkromne zdieľať fotografie a videá. Od spustenia aplikácie v roku 2011 prebrali tento extrémne populárny koncept aj giganti ako Instagram a Facebook. Snapchat však odvtedy zároveň pridal množstvo funkcií, o ktorých možno ani netušíte.

Nahranie fotografií z archívu

Kedysi ste mohli zdieľať len to, čo ste odfotili cez aplikáciu. To sa zmenilo a dnes môžete s kamarátom pokojne zdieľať aj spomienkovú fotografiu z galérie.

Stačí zapnúť fotoaparát v aplikácii Snapchatu a pod ikonkou spúšte ťuknúť na malý krúžok. Dostanete sa do menu Memories . Odtiaľ prejdite na galériu Camera Roll a vyberte fotografiu, ktorú chcete upraviť a poslať.

Vďaka Memories si tiež môžete ukladať všetky svoje snapy (odoslané, nie prijaté). Vo fotoaparáte kliknite na ikonku ducha a potom na ozubené koliesko a nastavte si, ako sa vaše snapy majú ukladať.

Kombinujte Bitmoji s realitou

Bitmoji je rozšírenie Snapchatu a zároveň samostatná aplikácia, pomocou ktorej si vytvoríte animovaného avatara, ktorý vám odomkne množstvo nových nálepiek. Avatarom môžete dať najavo, čo práve robíte – jete, chystáte sa spať, hráte sa.

Stačí kliknúť na ikonku ducha v menu fotoaparátu a následne zvoliť možnosť Create Bitmoji (Vvytvoriť Bitmoji). Po nainštalovaní aplikácie (ak ju ešte nemáte) si môžete svojho avatara ľubovoľne upraviť. Nastavenia môžete neskôr zmeniť.

Zmapujte svojich priateľov

Snapchat vám nielenže ukáže, kde sú vaši priatelia, aj to, čo práve robia. Ak sú na letisku, uvidíte pri ich mene ikonku lietadla; ak sa práve rýchlo pohybujú, objaví sa pri nich ikonka auta.

Ako na to? Zapnite fotoaparát a „uštipnite“ obrazovku dvomi prstami. Ak chcete upraviť nastavenia toho, kto vás na mape môže vidieť, prejdite do menu Snapchatu.

Pridanie viacerých filtrov súčasne

Pridanie základných filtrov poznáte – stačí odfotiť snap a posúvaním prsta si vybrať z niekoľkých farebných a textových filtrov. Vedeli ste však, že môžete pridať aj niekoľko filtrov naraz? Jeden prst podržte na displeji a druhým znovu posúvajte – a je to!

Četujte ako na Messengeri

Snapchat už dávno nie je len o miznúcich fotografiách a krátkych videách. Skrýva sa v ňom množstvo funkcií ako v samostatných aplikáciách na posielanie správ.

Otvorte Snapchat a posuňte prstom doprava – na displeji sa objaví zoznam vašich priateľov. Správy, rovnako ako médiá, po chvíli zmiznú. Podržaním správy ju v mobile na chvíľu uložíte. Cez Snapchat môžete tiež uskutočňovať hovory, videohovory a dokonca posielať zvukové odkazy, ktoré zmiznú hneď po vypočutí.

Čítajte tiež:

Revolúcia vo fotení kávy na Instagrame

Ako prerušiť kruh negatívneho zmýšľania

Sex s kamarátom bez záväzkov. Môže to fungovať?


Zdroj: http://www.popsci.com/advanced-snapchat-tricks

ZANECHAŤ ODPOVEĎ