Prichádza nový spôsob stávkovania na bitcoinovú technológiu

0
5833

Investori budú mať už čoskoro možnosť staviť na technológie stojace za bitcoinom.


Už 17. januára bude na trhu Nasdaq zavedený nový fond výmenných búrz, ktorý stávkuje na spoločnosti s blockchainovými technológiami. Prevádzkovateľ burzy Nasdaq a poskytovateľ burzovo obchodovaných fondov (ETF) Reality Shares v novembri odhalili verejnosti index, ktorý sleduje rast blockchainových technológií. Na tomto indexe spolu založili tzv. The Reality Shares Nasdaq Blockchain Economy ETF, ktorý začne obchodovať dnes.

„Tento index meria návratnosť spoločností, ktoré investujú do vývoja, podpory a inovácie blockchainových technológií,“ uviedla Komisia pre bezpečnosť búrz.

Tento fond bude prvý svojho druhu na burzách v USA. VanEck’s Semiconductor ETF zverejňuje blockchainový ekosystém cez spoločnosti vyrábajúce polovodiče, ktoré stoja za čipmi potrebnými na ťaženie bitcoinu.

Blockchain je známy ako technológia zodpovedná za kryptomeny ako je bitcoin, ale má aj ďalšie využitia mimo túto sféru.

Ako decentralizovaná „účtovná kniha“ je blockchain využívaný pre majetkové transakcie bez potreby sprostredkovateľa. Tým zaujal aj Wall Street a spoločnosti ako Goldman Sachs, JPMorgan a Morgan Stanley, ktoré majú všetky podiel aspoň v jednom z blockchainových finančných združení.

ETF bude ale sledovať spoločnosti naprieč rôznymi priemyselnými odvetviami, ako sú maloobchody a technológie.

Čítajte tiež:

Virtuálna mena Bitcoin: k čomu nám slúži a čo to vlastne je

5 zlepšení pre iPhone, na ktoré sa môžeme tešiť v roku 2018

Prečo mačky pradú


Zdroj: http://www.businessinsider.com/bitcoin-blockchain-etf-launching-on-nasdaq-2018-1

ZANECHAŤ ODPOVEĎ