Opäť ďalší podvodník na webe: Klamár spamuje a vyhovára sa na FB

0
1638

Pozor na svoj email. Opäť ukázal rohy ďalší internetový podvodník, čo sa rozhodol klamať až sa len tak práši. Jeho odhalenie je pritom opäť veľmi jednoduché. Webov, ktoré ponúkajú rýchle zárobky cez internet a peňazí, že nebudete vedieť čo s nimi, máme tisícky. Jedna z takýchto stránok zrejme nutne potrebuje nových ľudí a návštevníkov, preto sa rozhodla, že si prejde internetové inzercie a pohľadá emailové adresy rôznych ľudí, ktorí hľadajú prácu, zúfalo sa snažia predať auto, byt, dom, alebo nejaké veci z domu. Tento výmyselník skopíroval aj také emaily, kde len niekto hľadá nejakú pomoc, službu, či remeselníkov v okolí jeho mesta. Aj ja som vytvoril jeden inzerát svojho času a použil tam emailovú schránku, ktorá bola použitá (zverejnená) jediný krát v živote v tom konkrétnom inzeráte. Je naozaj zvláštne, že práve na tento email mi potom chodia emaily typu, ako uvádzam nižšie.

Opäť ďalší chytrák na webe: Klamár spamuje a vyhovára sa na FB

Tento klamár ako vyšitý nie len že odrbáva o nejakom spoločnom priateľovi na Facebooku, ale píše email v takej podobe, že sám pisateľ si nechce priznať, že to je spam. „Nenápadný“ klamlivý spam je samozrejme priamo zo serveru, ktorý propaguje. Aj takýmto spôsobom sa priživuje na dostupnosti emailových adries v inzercii jedného veľkého českého inertného portálu. Vtipné na tom je aj fakt, že rovnaký email presne dorazil aj na ešte jeden email blízkej osoby, uvedený na úplne inom inzertnom portáli. Očividne sa tento špecialista vydal hľadať lacný zdroj emailov aj na iné miesta.

Opäť ďalší chytrák na webe: Klamár spamuje a vyhovára sa na FB

Je na zamyslenie úbohosť myslenia takéhoto človeka, či si myslí že je adresát naozaj vždy tak vypatlaný a toto zožerie. Dávajte si preto pozor, ktoré inzertné portály vaše emaily zverejňujú. Už sme niekoľko krát upozornili, že odhalené emaily sú pekným predajným artiklom.

Aktualizácia článku pár dní neskôr:
Ten istý chytrák, ten istý otrepaný a „nenápadný“ spôsob a výhovorka. Pozrite sa tentoraz na celkom iný spam s textom: Ahoj, Tvůj kamarád z facebooku ti doporučuje tohoto online Věštce, který sdělí tvou budoucnost. Chceš znát svou budoucnost? Klikni na vestim.cz
S pozdravem, Honza
– tento prašivý chytrák navádza ľudí na podvodnú stránku, ktorá má v podstate strašne suchý a úbohý obsah. Aby mal obsah vôbec zmysel, naláka ľudí na poslanie SMS. Automaticky scriptom vygenerované hlášky nemajú nič spoločné s veštením. Preto veľký pozor a stránky radšej ignorujte.

Opäť ďalší chytrák na webe: Klamár spamuje a vyhovára sa na FB