Obama dal priestor na otázky verejnosti. Nechýbali marihuana a protipirátske zákony

0
1695

Americký prezident Barrack Obama zdá sa ide s dobou. Vo svojej kampani za znovuzvolenie za amerického prezidenta totiž nezostáva pozadu a dal priestor občanom USA na položenie otázok prostredníctvom siete Facebook. Medzi otázkami bolo možné hlasovať za tie, ktoré si ostatní Američania želajú zodpovedať najviac. Hlasovanie už je momentálne uzavreté, skončilo presne na konci 28. januára. Teraz však už vieme, že Američanov trápia otázky ohľadom školstva, financovania, legalizácie marihuany, protidrogového boja, väzenského systému, alebo ďalších problémov.

Marihuana, školstvo, vojna a ďalšie
Jeden užívateľ sa pýta, aké má záruky, že ho nezavrú, ak bude pri jeho štádiu rakoviny užívať marihuanu, ktorá mu môže pomôcť. Viacero ľudí sa obracia práve na problém s legalizáciou marihuany. Niektorí sa pýtajú, aký je plán na ukončenie vojny v Iraku. Lenže opäť sa pri sledovaní otázok dostanete na tú istú tému. Viacero užívateľov píše o tom, že pre alkohol umierajú tisícky Američanov bez toho, aby ho zakázali. Pre marihuanu, ktorá pomáha aj ako medikament, sa bežne dostane človek do väzenia. Marihuana absolútne vedie v otázkach a počtoch hlasov. So zaujímavou myšlienkou prišla aj jedna otázka a pripomienka v jednom, že jeden väzeň stojí viac ako náklady na vzdelanie ambiciózneho človeka, ktorý znamená pre budúcnosť krajiny oveľa viac. Obávam sa, že tento problém nie je len problémom Ameriky. Ohľadom vzdelania padla aj otázka o tom, čo bude robiť vláda proti neustálemu zvyšovaniu školného. Pri prechádzaní kategórií jednotlivých otázok sa dá dostať k častému skloňovaniu protipirátskych zákonov a trestanie ľudí, konkrétne sa spomína niekoľko mien a zákony, ktoré rezonujú aj v našich médiách a provokujú ľudí z Anonymous. Ďalej nechýbajú oblasti zahraničnej politiky, finančných reforiem alebo vlády.

Slušná účasť
Celkovo 227963 užívateľov prispelo 133 261 otázkami a celkovo toto hlasovanie zaznamenalo 1630932 hlasov. Niečo podobné by mohlo prísť aj ku nám. Hneď by som mal niekoľko otázok a nebol by som zrejme sám.

V tomto videu hovorí aj o niektorých úspechoch a problémoch počas jeho vlády, ale tiež o plánoch do budúcna.

zdroj: http://youtube.com/whitehouse