Office 2019 bude fungovať len na Windows 10

0
2767

Microsoft potvrdil, že v druhej polovici tohto roku sa dočkáme najnovšieho balíka administratívnych programov Office 2019. Ak však stále používate Windows 7 či 8, nový Office si nevychutnáte. Spustíte ho len na Windows 10 alebo nasledujúcich verziách Windows.

 

Ide o ďalší signál Microsoftu, že od užívateľov chce, aby prešli zo starých verzií operačného systému na jeho vynovenú formu. Nie každý to však ocení.

Pre podniky je prechod zo staršieho systému na nový náročný z organizačnej aj finančnej stránky. Microsoftu hrozí, že ľudia si medzi Windows 10 a cloudovým balíkom Office 365 zvolia tretiu možnosť – prechod k inému operačnému systému. Ani zotrvanie pri starších verziách Office už nebude možnosťou príliš dlho, pretože im skončí podpora.

Open source systémy ako je Linux a jeho LibreOffice môžu zlákať nejedného zamestnávateľa, ktorý sa Microsoftom nechce nechať dotlačiť k rozhodnutiu, ktoré vôbec nechce urobiť. Treba však počítať s tým, že zamestnancom potrvá, než si na nové ovládanie zvyknú, a na ich zaškolenie budú tiež potrebné náklady navyše.

Beta aplikácie k najnovšiemu Office by mali byť k dispozícii okolo apríla. Office 2019 bude užívateľom slúžiť zvyčajných 5 rokov. Predĺžená podpora programov, ktorú bolo doteraz možné natiahnuť na päť rokov, sa však skráti na dva roky. To znamená, že Office 2019 bude aktualizovaný len do roku 2025.

Najnovší balíček Office predstavuje ďalší krok pre desktopové kancelárske programy, za ktoré sa platí jednorazovo. Druhou možnosťou sú cloudové programy ako je Office 365, ktoré si človek predpláca.

Balíček bude pozostávať z programov Word, Excel, PowerPoint, Outlook a aplikácie Skype for Business. Medzi novinkami budú vynovené tabuľky pre Excel, nové animácie pre PowerPoint, či lepšie bezpečnostné prvky.

Čítajte tiež:

Windows 10 Fall Creators aktualizácia: ako odstrániť problémy

Samsung urobil ambiciózny krok smerom k budúcnosti autonómnych automobilov a predstavil platformu DRVLINE™

Slovenská vedkyňa a rover boli vybraní na osem mesačnú simulovanú misiu na Mars vedenú NASA

 

http://www.techradar.com/news/office-2019-will-be-windows-10-only

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ