Pozrite sa, akými vylepšeniami prešiel Messenger na Facebooku

0
2885

Využívanie aplikácie Facebook Messenger dnes berú mnohí z nás už ako každodennú rutinu. Messenger na Facebooku používame predovšetkým na klasickú komunikáciu so svojimi priateľmi vo voľnom čase. Mimo jej nového vizuálu však nová aktualizácia umožňuje vývojárom čoraz rozšírenejších „botov“ , aby mohli lepšie rozvíjať svoju činnosť.

Facebook-messenger

Messenger na Facebooku prešiel viacerými zmenami

Od prvého predstavenia Messengeru na trhu prešla táto obľúbená platforma mnohými zmenami. Najnovšie sa upravili podmienky na fungovanie www botov. Neviete čo sú www boty? Stručne povedané je www bot skratka pre „internetového robota“. Môžeme ju charakterizovať ako softvérovú aplikáciu, ktorá funguje na princípe automatických odpovedí na vaše príkazy a požiadavky.

Táto zmena, ktorá zaviedla webové booty, začala priťahovať čoraz väčšie množstvo rôznych značiek a podnikateľov ako kedykoľvek predtým. Za posledné dva mesiace pribudlo cez aplikáciu viac ako 11 000 botov.


Prečítajte si: „Snapchat pre tínedžerov“ od Facebooku

Prírastok platformy pre www boty však nie je jedinou zmenou, ktorou táto aplikácia v poslednej dobe prešla. Ďalšou novinkou je aj možnosť ohodnotenia jednotlivých developerov pomocou priradenia hviezdičiek. Takéto ohodnotenia dostanú developeri prostredníctvom emailu a teda sú viditeľné len pre nich.

Novinkou je aj možnosť rýchlej odozvy. Messenger ponúka komunikáciu až 10 najpoužívanejších kontaktov, čo zrýchľuje a automatizuje konverzáciu.

Na urýchlenie procesov prichádza Messenger s prepojením účtov. Firmy a výrobcovia môžu svoje účty prelinkovať s účtami svojich zákazníkov, čo zefektívňuje komunikáciu.

Aktualizáciou si prešli aj formáty, ktoré môžete cez Messengeru zasielať. Rozšírili sa o formáty ako audio, video a zmenu zaznamenali aj obrázky a ďalšie súbory.

Pripomienky narodenín vašich priateľov sú ďalšie plus, ktoré pribudlo pri poslednej aktualizácii. Vďaka tejto funkcii môžete priamo posielať správy vašim priateľom.

Mnohé z týchto zmien boli priamo inšpirované webstránkou Facebook, na ktorú sú mnohí už zvyknutí. Zjednotený dizajn oboch aplikácií a ich podobnosť tak zjednodušuje a zefektívňuje komunikáciu a skvalitňuje User Experience. Aktualizácia je dostupná pre operačné systémy iOS aj Android.

Čítajte tiež:

Čo priniesla najväčšia technologická výstava v Európe IFA 2016

Vyzerá to tak, že 0.5 promile alkoholu pre cyklistov bude zrejme odobrené

VIDEO: Ako dlho prežije iPhone 6 vo vriacej vode?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ