LED TV, televízory prekonávajúce plazmy aj LCD

2
1947

LED TV SamsungNa svetlo sveta sa dostáva nová technológia LED TV, čo sú vlastne televízory novej generácie, niečo nad plazmou a nad LCD, fungujúce na princípe LED osvetlenia. Nájdeme ich už mesiac v ponuke NAY elektrodomov, a u rôznych predajcov. Značkou, ktorá však napreduje v predaji a výrobe je Samsung.  Niektoré modely sa predstavujú ako výborná technológia na 3D obraz vašich filmov, ktoré prevedie z 2D do 3D bez problémov. Televízory sľubujú pripojenie cez USB, takže ak si pripojíte flash disk, či kameru, máte možnosť si priamo pozrieť multimediálny materiál. Brutálne nádherný obraz, a úžasná čierna.

Možno tým sa na prvý pohľad bude líšiť LED TV od plazmy či LCD. Čierna totiž je realistická u LED TV práve preto, že LET svetlá pri čiernej časti zhasnú a tvoria tak realistickú čiernu. Nejde teda o obraz, ktorý aj napriek tmavým  častiam vo filme, či v predeľovaní nejakého strihu, bude žiariť. LED TV zhasne, tak realistický obraz pri sledovaní hororov, vesmírnych bojov a ďalších, skrátka kdekoľvek. Dokonca sľubuje nízky ekologický dopad na životné prostredie.

Megatelevízory budú onedlho kraľovať našim obývačkám. V spojení s BlueRay mechanikou pôjde o extra výbavu. Spojenie s internetom umožní ďalšie výhody bližšiu dokonalosť. Spojenie so Skype pri drahších modeloch je ptoom už len čerešnička na torte. Nakoniec ešte spomeniem, že obraz je prekrásne tenký a sám sa pýta, aby bol zavesený na stenu. Toľko pocity zo zážitkov a testovania LED TV.  Takže ak ste doteraz ani len netušili, o čom sa to šušká vo svete televízorov, sú to LED televízory.. Lákadlom nemusia byť len 3D schopnosti zobrazenia, ale aj grafika.

Reklama prezentujúca dokonalosť LED TV:

Comments are closed.