Krokodília ZOO v Protivíne má viac ako 20 druhov plazov

0
2479

Nedávno sme si spomenuli zaujímavé miesto na výlet v západných Čechách a dnes tu je opäť zaujímavé miesto, tentoraz z juhu Čiech. Opäť ide o chovateľa, ktorého koníček prerástol do väčších rozmerov, dnes prístupných verejnosti.

Krokodília farma v Protivíne má niekoľko „naj“. Venuje sa odchovu viacerých druhov vzácnych druhov gaviálov a krokodílov. Druhy, ktoré sú vzácne a ich odchov môže byť komplikovaný sa darí odchovávať v krokodíliej ZOO, ktorá mimochodom patrí medzi najväčšie v strednej Európe. V minulosti ako aj súčasnosti mali návštevníci možnosť nahliadnuť do procesu liahnutia krokodíliích vajíčok. Protivínska ZOO je zapojená do programu záchrany a umelého odchovu krokodýla filipínskeho. Nachádzas sa tu aj párik krokodílov amerických, krokodíly bahenné, austrálske krokodíly, krokodíly siamske… dohromady viac ako 20 druhov krokodílov, ktoré len tak nikde neuvidíte, tri druhy korytnačiek a niekoľko ďalších druhov plazov.

Krokodília ZOO v Protivíne má viac ako 20 druhov plazov

Kriticky ohrozené a ohrozené druhy zvierat tu majú výborné podmienky na vývin a rozmnožovanie, napriek vysokým nákladom na prevádzku. Prevádzka ZOO sa rozdeľuje na priamo ZOO v Protivíne, krokodíliu farmu v obci Chvalštiny a Zoomúzeum pri ZOO v Protivíne.

Krokodília ZOO v Protivíne má viac ako 20 druhov plazov /> </p> <p>ZOO je otvorená celoročne počas zimy v piatok od 13:00 do 17:00 a počas víkendu od 10:00 až 17:00 hod. Vstupné pre dospelých je 120 kč, študentské 100 kč a pre deti od 5-15 rokov 60 kč.   </p> <p><iframe width=
Zväčšiť mapu

Najbližšie podobné ZOO v Európe nájdete až v Nemecku, či Francúzsku alebo Nórsku.