Konkurencia pre lietadlá: Super rýchla dráha na zemi

0
1824

hyperloop_testtrack2_qvca_copyright__c__2015_omegabyte3d.0

Už čoskoro začne stavba prototypu vysokorýchlostného transportného systému podľa vízie Elona Muska Hyperloop. Hyperloop Transportation Technologies – spoločnosť realizujúca projekt Hyperloop – minulý týždeň v Londýne na podujatí Construct//Dirsupt oznámila, že prototyp je už na ceste.

 

Dráha bude mať viac kilometrov a bude stáť milióny

Prevádzkový riaditeľ Bibop, Gabriele Gresta, povedal, že 8-kilometrovú testovaciu dráhu postavia v meste Quay Valley v Kalifornii. Výstavba by mala trvať približne 35 mesiacov a stáť okolo 150-miliónov amerických dolárov.

Hyperloop počas testovacieho obdobia prepraví až 10-miliónov pasažierov. Gresta sa vyjadril, že bližšie k teleportácii sme sa ešte nedostali… Zmení to ľudstvo.

 

Ako to celé funguje

Hyperloop Transportation Technologies začne stavať systém obrovských nadzemných rúr obsahujúcich magnety. Vo vnútri potrubia sa v prostredí extrémne nízkeho tlaku vzduchu budú pohybovať počítačom ovládané kabíny. Dopravný systém by mal dosiahnuť rýchlosť blízku rýchlosti zvuku – až 1 220 km/h. To je teoretická rýchlosť prázdnej kabíny. Prepravná rýchlosť s pasažiermi bude približne 260 km/h.

„Tento potrubný systém dokáže 4-násobne prevýšiť efektivitu leteckej dopravy medzi Los Angeles a San Franciscom,” povedal Gresta pre časopis Dezeen, „ak toto nezničí letecký priemysel, tak potom neviem čo.”

Zdroj: techinsider.io