Kde sťahovať legálne hudbu + Kam hudbu legálne nahrať?

0
19705

Odkial si môžete legálne sťahovať hudbu, neraz dokonca zadarmo bez platenia a bez toho, aby ste porušili nejaký zákon alebo autorské práva? Existuje niekoľko portálov, ktoré sa špecializujú na distribúciu hudby. Môže pritom ísť pokojne aj o hudbu, ktorá si pýta nejaký ten poplatok. Mimo portály Amazon, alebo iTunes, ktoré sú dlhodobo známe tým, že ponúkajú možnosť stiahnuť si hudbu a filmy za poplatok, sú aj služby bezplatné. Väčšian z nich má dokonca funkciu nahratia vlastnej skladby. Vďaka popularite týchto portálov je možné takýmto spôsobom vašu hudbu dostať na verejnosť medzi ľudí. Samozrejme za predpokladu, že naozaj môže táto hudba osloviť ľudí v zahraničí. Nasledovný zoznam služieb pritom ponúka hudbu bezplatne na stiahnutie, alebo vypočutie.

Odkiaľ sťahovať hudbu:

Použitie v iných dielach
Samozrejme platí, že v prípade záujmu použitia takto stiahnutej hudby v komerčnej sfére (hudobné podmazy, divadelné predstavenia, reklama), je nutné riešiť autorské práva rovnako ako pri klasicky obstaranej hudbe. Nie všetko, čo je na webe, je naozaj zadarmo. To by sa možno mohli naučiť niektorí jendotlivci a aj jedna slovenská televízia, ktorá využíva hudbu z niektorých produktov bez vedomia autorov a distribútorov na miestach, ktoré nemajú s ich dielom nič spoločné.

Legálne sťahovanie filmov
Keď už sme pri hudbe, možno nezaškodí aj niečo podobné pre filmy. Na tomto portáli pri každom jednom filme máme na výber, či si ho stiahnete legálne cez VUDU, Xbox Video, Movies on Demand, iTunes, alebo Amazon. Všetko je online, samozrejme v angličtine. http://www.wheretowatch.com