Kde kúpiť slovenské domény pre webové stránky? V zahraničí!

2
2080

Vzhľadom k tomu, že máme osobné skúsenosti s niektorými hostingovými spoločnosťami na Slovensku, môžeme z osobných názorov vytvoriť malý prehľad. Samozrejme dočkáte sa aj prehľadu väčšieho, najmä čo sa konkrétnych prípadov týka. Dnes si však posvietime na naozaj zábavné hlásenia niektorých webov. Ja osobne mám živo v pamäti rok 2005 keď o sebe napríklad SZM.sk hlásalo, že je najlacnejšie a najlepšie na Slovenskom trhu. Dvestokorunový poplatok za smerovanie u nich kúpenej domény niekam inam bolo ale moc. Pritom parking je bežne všade zdarma. Taktiež jednanie viacerých spoločností, nie len SZM ale napríklad aj Atlantis nebolo úplne správne. Zážitok však máme aj so spoločnosťou Superwebhosting, ktorá nám pred rokmi poslala oddelene faktúru za doménu a oddelene za hosting, pričom tá za doménu neskôr nedošla a doména prepadla. Nejasná faktúra za hosting pritom pripadala aj cenovo dostatočne vysoká, že zahŕňa aj doménu. Žiaľ nie. Viac znalý človek by sa zarazil nad hláškami našich slovenských webhostingových firiem, ktoré ponúkajú zaručene najlacnejšie domény na trhu. A pritom na iných stránkach, najčastejšie mimo hranice SR si ich môžete pokojne v minulosti za SKK a dnes za EURÁ kúpiť za oveľa nižšie ceny. Žiaľ mnohí ešte zaspali dobu, keď ceny domén padali dole.

Aká je teda situácia? Strašná.
Prinesieme vám teraz prehľad toho, čo každý považuje za výhodné ceny a Atlantis dokonca za najvýhodnejšie ceny medzinárodných domén na Slovensku (nie SK domény). Rovnaké ceny ako Atlantis má aj SMEsuperhosting. Tam je však rozdiel ten, že Atlantis svoje prehnané ceny prezentuje ako najvýhodnejšie na Slovensku, čo je jedine vtip bohužiaľ neoznačený ako vtip.

SME superhosting.sk ceny domén:
*.SK – 16,60 € bez DPH
*.COM – 12,95 € bez DPH
*.EU – 13,28 € bez DPH
*.INFO – 12,95 € bez DPH
*.NAME – 12,95 € bez DPH

FORPSI ceny domén:
*.SK – 15,2 € bez DPH
*.COM – 8,2 € s DPH
*.EU – 7,6 € s DPH
*.INFO – 8,2 € s DPH
*.NAME – 8,2 € s DPH

SZM.sk ceny domén:
*.SK – 12,95 € bez DPH
*.COM – 9,23 € bez DPH
*.EU – 9,23 € bez DPH
*.INFO – 9,23 € bez DPH
*.NAME – 9,23 € bez DPH
SZM neumožní kúpiť doménu bez hostingu. Ak chcete smerovať doménu inam, požadujú 40 sk za mesiac za službu Forwarding.

Atlantis.sk ceny domén:
*.SK – 16,60 € bez DPH
*.COM – 12,95 € bez DPH
*.EU – 13,28 € bez DPH
*.INFO – 12,95 € bez DPH
*.NAME – 12,95 € bez DPH

Z vyššie uvedených vyzerá najlacnejšie naozaj len Forpsi (to bude tým že nejde o slovenskú spoločnosť). Následne ak potrebujete webhosting, je naozaj problém získať vhodný hosting s malým priestorom, ak nepotrebujete veľký a aby obsahoval podporu všetkých možných moderných systémov ako Joomla, WordPress, PHPbb a rôzne ďalšie, ktoré potrebujú databázu a MySQL. Pri našom testovaní takmer viac ako 20 hostingov na celom svete vieme s určitosťou povedať že pre slovenské stránky sa dá nájsť za slušnú cenu malý priestor s plnou podporou jedine v zahraničí. Ak sa nechcete trápiť s nemeckými, kanadskými a holandskými poskytovateľmi služieb, skúste hneď v susedných Čechách Subreg.cz alebo stránky Gigaserver.sk – ktoré disponujú ČSOB účtom, faktúra dorazí v € ako v rámci Slovenska a za minimálnu cenu si môžete obstarať kvalitný hosting s plnou podporou služieb a emailovou schránkou (je jedno aký veľký máte hosting, či len mesačne za 9,- SKK alebo za 500,-SKK) veľkou 200 MB a samozrejme s ich neobmedzeným počtom.

O nedostatkoch v jednaní, znalostiach a v ponuke webhostingových firiem si povieme v niektorom z budúcich článkoch niečo viac. Ak chcete dať na naše odporúčania, istotne nevyužívajte služby českej webhostingovej spoločnosti, ktorá svojho času s ľuďmi jednala podľa nálady, jej majiteľ a zakladateľ je na svojich blogoch v závale samochvály vynášaný do nebies vlastnými článkami a predstavuje sa ako neodolateľný a šarmantný model pochádzajúci z prekrásnej matky. Firma bude mať v názve druh ovocia. Ak na takú narazíte, skúste sa jej vyhnúť. Naša polročná skúsenosť s touto spoločnosťou bola obdobou iných sklamaní na Slovensku. Na Slovensku je naozaj dostupný a kvalitný hosting Yegon. Ten však osobne nemáme odskúšaný.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokRecepty: Syrová polievka
Ďalší článokRecepty: Zingara
administrátor stránok, autor článkov o rôznych zaujímavostiach zo sveta zábavy, vedy, zistenia a akcie...

Comments are closed.