Kanaďan vymenil kancelársku spinku cez 14 výmen za celý dom

0
5673

kancelárska spinkaKyle MacDonald z Kanady je azda najznámejší vymieňač vecí, veď vymenil kancelársku sponku postupne v 14 výmenách až za celý dom. Naozaj sa niečo také stalo. Stačilo len pritom mať šťastie na rôzne veci, ktoré postupne vymienial s ľuďmi, ktorým sa práve hodila tá jeho vec. Všetko odštartovalo 14. júla 2005 kedy vymenil červenú sponku na papier za pero v celkom prvej výmene. Ale pekne po poriadku.

Červená spinka na papier v hodnote celého domu
Stručne povedané, Kyle mal šťastie v tom, že cez internet vymenil vždy niečo nepotrebné za niečo, čo nebolo potrebné pre niekoho iného a opačne. Na úplnom začiatku bola červená spinka na papier, ktorú vymenil za pero v tvare rybičky. Ešte v ten istý deň vymenil toto pero za ručne vyrezávanú kľučku na dvere a tú onedlho vymenil za plynový ohrievač jedla. Ohrievač čoskoro vymenil za benzínový generátor Honda a ten zas za sud piva a neónovú reklamu Budweiser od niekoho, čo nemal vôbec v pláne pivo piť a reklamu si doma vešať na štít domu. Naopak zohnal niekoho, čo mal záujem aj o sud piva a aj o reklamu a vymenil to za snežný skúter. Snežný skúter vymenil za výlet do Britskej Kolumbie pre dve osoby a ten vymenil za karavan. Lenže podarilo sa mu opäť nájsť nadšenca, ktorému bola zbytočná zmluva s nahrávacou spoločnosťou Metalworks v meste Mississauga v štáte Ohio. Nahrávaciu zmluvu vymenil so speváčkou Jody Marie Gnant za ročný nájom vo Phoenixe v štáte Arizona 11 apríla 2006. O niekoľko dní neskôr vymenil tento nájom za stretnutie so spevákom Alice Cooperom. Alice Cooper bol tiež vymenený, tentoraz za snehovú guľu podpísanú kapelou KISS a tú zas vymenil za úlohu vo filme Donna on Demand. Lenže našiel nadšenca, ktorý chcel hrať vo filme viac, ako chcel vlastný dom a tak sa Kyle dostal k celému domu.

Chce to trpezlivosť a veľké šťastie
Samozrejme, že to stálo veľa námahy, času a priala aj šťastena. Počas toho dosť precestoval, no základ je stále o tom, že spinka mu pomohla priniesť celý dom. Tým vás nechceme navádzať, aby ste vložili do ponuky červené spinky na papier, no určite sa popozerajte doma po niečom, čo už naozaj nepotrebujete a radi by ste to vymenili.

Pokiaľ budete hľadať miesto na výmenu a na Slovensku
Skúste to na slovenskom portáli www.vymenicka.sk, kde si tiež môžete zadať a pridať predmety, spotrebiče, počítačové hry, konzolové hry a všetko to, čo vám osobne stačilo len raz a chcete za to niečo iné. Zaveste na web niečo, čo už u vás nemá využitie a nechajte si posielať ponuky od ľudí, čo možno majú tiež niečo navyše, a vám sa to môže hodiť. Skúste to. Netvrdíme, že sa z vás stanú realitní magnáti s pozemkami získanými výmenou, no človek nikdy nevie. Už čoskoro budeme s portálom vymenicka.sk spolupracovať aj užšie, pretože aj u nás v redakcii sa povaľuje viacero vecí, ktoré sa môžu hodiť niekomu ďalšiemu.