Kondóm, ktorý vám povie aký dobrý ste v sexe. Výsledok môžete zdieľať s priateľmi

0
2659

Sexuálna pomôcka, ktorú v reklamách nesprávne označujú za inteligentný kondóm, je tak trochu na smiech.

S modernými prístrojmi a pomôckami, ktoré sa dajú nosiť na tele, dnes môžete sledovať svoju fyzickú zdatnosť, spánok či dokonca výkony v posteli.

Internetový predajca British Condoms už prijíma predbežné registrácie sexuálnej pomôcky, ktorú výrobca predstavuje ako „prvý inteligentný kondóm na svete“. Novinka iCon Smart Condom by sa mala začať predávať ešte v tomto roku za cenu okolo 74 dolárov.


Tip redakcie: Sexuálne zvrátenosti časť I. Toto všetko ľudí vzrušuje


Vysvitlo však, že pomôcka vôbec nie je kondómom, ale skôr akýmsi krúžkom, ktorý sa nasadzuje na bežné, nudné kondómy. Meria kvalitu sexu na základe viacerých faktorov ako rýchlosť vrážania, spálené kalórie či trvanie aktu.

Vzniká však niekoľko otázok. Z čoho je vyrobený? Napája sa cez Bluetooth? Je možné pustiť na ňom hudbu na spríjemnenie atmosféry? A dá sa pri cene 74 dolárov použiť viackrát?

Nuž, na základe doterajších zistení je necudný merací náramok skôr obchodným trikom než užitočnou pomôckou.

Ako to funguje

Krúžok sa nasadzuje na kondóm ku koreňu penisu a na meranie či zaznamenávanie špecifikácií milostného aktu využíva nano-čip a senzory. Výrobca zatiaľ nezverejnil nijaké fotografie pomôcky, takže netušíme, do akej miery bude pre oboch partnerov príjemná.

Po uvoľnení „pary“ si môže nositeľ cez Bluetooth stiahnuť údaje do aplikácie i.Con app. Užívatelia budú majú možnosť porovnávať si svoje výsledky – alebo aj veľkosť – s priateľmi či inými zákazníkmi i.Con po celom svete.

Webová stránka British Condom v reklamnej kampani na novinku hrdo vyhlasuje, že „budúcnosť vášho sexuálneho života práve začína“. Je to však viac ako prehnané, ak vezmeme do úvahy skutočnosť, že pomôcka nijako nezlepšuje pôžitok, nebráni poškodeniu kondómov ani prenosu sexuálnych ochorení, nerobí vlastne nič užitočné.


Tip redakcie: V týchto krajinách vás za častejší sex odmenia


Podľa vyhlásenia spoločnosti je inteligentný kondóm schopný odhaliť sexuálne prenosné choroby ako chlamýdie či syfilis. Vysvetlenie, ako to v skutočnosti funguje, však chýba.

V roku 2016 uviedla švédska spoločnosť LELO na trh kondóm so šesťuholníkovou štruktúrou, ktorá údajne zvyšuje odolnosť voči prasknutiu či pretrhnutiu. So sumou viac ako 1 milión dolárov vyzbieranou od 30 000 sponzorov či spoločníkov prostredníctvom vlastnej webovej stránky a stránky Indiegogo prekonal výrobok pohodlne svoj cieľ. 12-kusové balenie sa predáva za 19,90 dolárov.

Spoločnosť, ktorá stojí za novinkou i.Con, čaká na spustenie predbežných objednávok, kým ohlási definitívny termín začiatku dodávok. Podľa vlastných slov však dostala už viac ako 96 000 predbežných registrácií. Na obrázku škatule výrobku sa síce nachádza logo Apple App Store, no v čase zverejnenia tohto článku nebola v internetovom obchode o aplikácii ani zmienka. A vzhľadom na prísne a prudérne normy, ktoré má Apple pri výbere aplikácií, je otázne, či inteligentný kondóm vôbec niekedy povolí.

Čítajte tiež:

Najšťastnejšie páry majú sex raz týždenne: Súhlasíte?

Pavúky obľubujú orálny sex!


Zdroj: http://www.businessinsider.com/smart-condom-icon-sex-wearable-2017-3