Google mapy sa menia, prinášajú lepší dizajn a väčšie okno s mapou

0
1887

Dnes Google verejnosti predstavuje nový vzhľad ich mapového portálu, ktorý je súčasťou vyhľadávača. Nové Google mapy vyzerajú inak. Zmenilo sa azda všetko, teda aspoň čo sa ovládacích prvkov a ich ovládania týka. Hlavné mapy, mimo sekcie s recenziami a nastaveniami, obsahujú podstatné ovládacie prvky v dolnom pravom rohu. Google mapy sú zaujímavejšie, modernejšie a väčšie. Len nedávno sme sa sžili so všetkými funkciami a môžeme sa učiť odznova. Na šťastie vás nič komplikované nečaká.

Google Mapy 2014

Cyklotrasy a topografická mapa
Vyhľadávacie okno sa nachádza v hornom ľavom okne. Pri písaní v ňom sa ihneď vynára ponuka s premávkou, ale tiez prehľad cyklotrás a čo je zaujímavé, topografická mapa. Je tak oveľa lepšie viditeľné a rozpoznateľné, ktoré miesto sa nachádza v lesoch, v horách a ktoré niekde na nížine.

Ovládacie prvky
Žltý panáčik, ktorý mal donedávna polohu hore a vľavo, je dnes dole v pravo. MIerne mu zmenili grafiku, no systém jeho presunutia na mapu a vyvolania ponuky modrých Google Street View nasnímaných ciest zostáva nezmenený. Hneď vedľa ikonky postavičky sa nachádza niekoľko zmenšenín fotografií, tie vyvolávajú zo spodu obrazovky okno s ponukou fotografií v danom mieste, ktoré hľadáte. Pravý horný roh je pre prihlásených do služby Google určený práve pre preklik k svojmu Google+ účtu, ďalším službám Google a nastaveniam. Práve tým, že je mapa na celú obrazovku, má každý dostatok miesta na všetko. Pravé tlačidlo myši na miesto na mape vyvoláva ponuku plánovania trás a určenie „Čo je tu“ ako doteraz.