Free webhosting – miesta s priestorom pre webstránky zadarmo

2
4658

Mať svoju vlastnú webovú stránku je dnes trendy a často aj povinnosť. Fungovanie malej, strednej aj veľkej firmy bez vlastnej webovej prezentácie je nemožné, ak nemá priamo jasného stáleho odberateľa a kde snaha o vlastnú propagáciu a identifikáciu na internete nehrá žiadnu rolu. My ostatní stránky potrebujeme. Najlepším riešením je vlastniť svoju vlastnú doménu prvého radu, čiže doménu, ktorej podoba nesie www.nazov.tld, prípadne inú koncovku. S prevádzkou domény laicky povedané len s dvoma bodkami a jediným výrazom, či spojením medzi www a tld (TLD je univerzálny výraz pre všetky koncovky, ako je napríklad .SK, .CZ, .COM), sú spojené pravidelné ročné náklady. Existuje však aj alternatíva známa ako free webhosting.

Zadarmo free nula eur, licencia

Webhosting zadarmo
Služby webhostingových spoločností môžu byť aj bezplatné. Oproti plateným programom ide o rozdielnosť vo veľkosti priestoru. Najčastejšie ide o služby, ktoré vám na stránky dajú svoju reklamu, či reklamnú lištu. Menej priestoru budú potrebovať nepochybne menej náročné projekty na záťaž serveru a tak sa týmto spoločnostiam oplatí poskytovať bezplatný priestor projektom, ktoré nakoniec tvoria reklamu celej službe už len tým, že u nich získate svoju doménu v tvare www.nazov.poskytovatel.tld. Počítať môžete s určitými obmedzeniami, alebo slabšou rýchlosťou stránok. Pre veľké množstvo drobných stránok a nutných prezentácií, či dokonca školských projektov to celkom postačí. Po zrušení bezplatného hostingu na IC.CZ, ktoré spôsobilo pomerne poriadny chaos a zúfalstvo veľkého počtu firiem a jednotlivcov nie vždy zdatných v chápaní, čo sa vlastne stalo, sa premiešali aj pozície jednotlivých služieb a ich poradia žiadanosti.

Známe bezplatné služby
Poskytovatelia bezplatného webhostingu umožňujúci bezplatné využívanie služieb majú rôzne podmienky. Na výber môžu ponúkať aj slovenskú koncovku, ktorú by mal uprednostniť každý projekt v slovenčine a zo Slovenska. S českou koncovkou je mierne problematickejšie sa presadiť. Ak patríte medzi tých, ktorí prišli o svoje stránky na inom mieste a sťahujú sa inam, pritom stále nechcete využívať vlastnú doménu, potom si nezabudnite zmeniť adresu na novú aj vo všetkých katalógoch, v ktorých ste si svoju prevádzku alebo projekt zaregistrovali.

WEBZDARMA.CZ

Momentálne najvýraznejšia bezplatná hostingová služba v Čechách, ktorá umožňuje registráciu stránok aj so slovenskou doménou a to v tvare www.nazovstranky.wz.sk. Celkovo disponuje až 18 koncovkami, vyberať si teda môžete z nasledovných: borec.cz, czechian.net, czweb.org, euweb.cz, chytrak.cz, kvalitne.cz, mysteria.cz, nazory.cz, prodejce.cz, unas.cz, vyrobce.cz, webz.cz, webzdarma.cz, web2001.cz, wz.cz, wz.sk, xf.cz, zaridi.to. Domény sú neraz svojim tvarom využiteľné aj pre komerčnú sféru a spojenie napríklad domény kvalitne.cz, alebo vyrobce.cz nemusí byť vôbec na škodu. Podľa mieri reklamy na webe môžete získať priestor od 200 do 500 MB, aj emailovú schránku s veľkosťou 50 MB, aj databázu MySQL pre napríklad inštaláciu systému WordPress alebo Joomla.

ENDORA.CZ

Bezplatný hosting ponúka aj český poskytovateľ Endora.cz pre nenáročné a testovacie projekty. Taktiež vkladá do stránok reklamu, no ponúka až 2 GB miesta a nutnosť activity webstránky, čo znamená neustále existujúca návštevnosť. Z koncoviek je možné vybrať si medzi 8u.cz, 9e.cz, mablog.eu, clanweb.eu, maweb.eu, g6.cz, hys.cz, tode.cz, 4fan.cz, cekuj.net, comehere.cz, mzf.cz, bluelife.cz, jecool.net, funsite.cz, 6f.sk. Koncovky sú viac zamerané na mladých ľudí, hráčov hier a ľudí, pre ktorých je koncovka skôr vec imidžu.

HOSTUJU.CZ

Bezplatný webový priestor a doménu 3. radu ponúka aj Hostuju.cz s priestorom 1 GB, podporou MySQL a PHP 5.3. SLužba ponúka aj už hotové predpripravené webstránky – dizajny, ktoré naplníte svojim obsahom. Na výber sú koncovky: uvadi.cz, jepice.cz, choleric.cz, 707.cz, 7u.cz, 678.cz, hostuju.cz, hostujem.sk, obchod.cc, stranky.cc, spolecnost.cc, hodnykluk.cz, zlykluk.cz, nepovidej.cz, myslenky.cz, web-zdarma.cz. Poskytovateľ informuje o dostupnosti technickej podpory v prípade problémov s fungovaním. Podľa stránok je ich možné kontaktovať emailom, ale aj cez ICQ, čo je dnes už vzácne.

Vlastná doména, ale hosting zadarmo
Najlepší a najúspornší variant pre malé projekty je vlastná doména zakúpená v podstate kdekoľvek a hosting bezplatný. K tomuto vie pomôcť bezplatný hosting Hostinger. Využívame ho sami na jeden cestovateľský portál, ktorý funguje bez problémov, pričom doména je zakúpená na inom mieste.

Hosting Zdarma

Platené služby
Zaujímavejším variantom je vlastná doména a vlastný priestor. Znamená to zároveň platený priestor. Pre hostingové služby na dobrej úrovni, v dobrých cenách aj pre menšie stránky a bezplatné služby, ktoré nie všade sú samozrejmosťou, odporúčame GIGASERVER.SK. V prípade, ak chcete komplikované projekty, poriadne webstránky a viacero domén, ktoré potrebujete mať kompletne v podrobnej správe a administráciách, zvoľte SUBREG.CZ

Registrácia domén

Článok aktuálny pre apríl 2015.

Comments are closed.