Facebook vytvoril nové reklamné plochy, naštval tým ľudí aj firmy

0
1595

Aj vy patríte medzi naštvaných užívateľov Facebooku, pretože máte reklamy o niečo viac? Zisk z reklamy je to, čo hýbe internetom a to, čo pomohlo Facebooku k miliardovým ziskom. Reklama na fejsbukuFacebooku však nestačí. Pred troma dňami vytvoril novú reklamnú plochu pod ľavým menu veľkosti 160×600 pixelov. Tá pritom zobrazuje reklamu bez nejakého významu, všetko a všetkým. Nehutné hazardné hry, podvodné hlásenia o tom, že ste niečo vyhrali a mnoho iného. Anglické reklamy slovenským užívateľom. Akoby sa ani Facebook nesnažil zaoberať nejakým cielením. Nechutné druhy reklamy pre odporcu online hazardných hier, pokeru a rôznych šialených blikajúcich hlásení o výhrach tabletov, o vašej výhre iPhonu a podobne… To však nie je všetko. (na ľavo obrázok zavádzajúcej reklamy vyzerajúcej ako súčasť facebooku)

Ďalšia reklama je na FB stránkach
Schytali to aj stránky na Facebooku. Aj tá naša. Objavili sme na nej reklamu v obdĺžnikových formátoch, ktorú si nepozorný čitateľ a odberateľ pomýli s bežným príspevkom. Jej obsah nijak nesúvisí s našim obsahom a nepochybne má reklama pre inzerenta úspech. Vtipné je, že nech sa snažíte akokoľvek úspešne podporovať svoju firmu, stránku a projekt, schytáte reklamu, ktorá dokonca môže byť konkurenčná a to Facebook nezaujíma. Z reklamy nemáte ani cent, čiže ak ste vytvorili úspešnú stránku s tisíckami návštev denne, profituje na tom Facebook. Jednoduchý nápad môže priniesť už len mesačne pekné milióny, či až miliardy. Možnosť zárobku, provízie z reklamy pre vás, ako autora a pôvodcu návštev, celého úspechu…. to je možno len vízia budúcnosti, ak vôbec.

Na druhej strane nám zostáva veriť, že reklamu časom bude možno obmedzovať, alebo filtrovať. Naozaj ma neteší, ak by som mal stránku pre Autopredajcu Mazda a zobrazovať mi tam budú úžasné reklamy na Mercedes. Samozrejme, že používateľ Facebooku s jednoduchým premýšľaním to vezme ako príspevok od samotnej skupiny. Začala sa nová éra a žiaľ budeme si musieť zvyknúť.

Reklama na Fejsbuku vo facebook stránke
Foto: Reklama na našej stránke, ktorá sa občas objavuje