Facebook už má 500 miliónov užívateľov

1
2018

Facebook: Sociálna sieťTeda minimálne. Stav 500 miliónov užívateľov Facebook dosiahol 21 júla. A zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg mu preto venoval aj článok na svojom administrátorskom blogu na Facebooku. Toto číslo, ktoré už istotne ďalej presiahlo pol miliardy a stále rastie hovorí o megaúspechu sociálnej siete, ako aj o jeho význame marketingovom a spoločenskom. S facebookom to už pár ľudí preháňa, hromadne ho mnohým vo firmách zakazujú a počítače zamestnávatelia blokujú.

Často však si neuvedomujú, že ak človek závislý na facebooku nemôže mať pod kontrolou ostatných priateľov a práve človek, čo nemôže reagovať na každú blbosť v statuse ostatných, pracuje nesústredene, mrzuto… stačí keď sa pozriem na pár známych, na ktorých doľahli nariadenia vedenia. Smutný to pohľad.

Na druhej strane má však uvedomelý zamestnanec viac času na výkon svojej práce. Nech však zamestnávateľ nepočíta s tým, že takýto zamestnanec po pracovnej dobe ešte zostane trochu navyše. Pravý facebook maniak totiž uteká domov, aby mohol dohnať, čo zameškal. Pokiaľ sa vám takýto scenár zdá prehnaný, pozisťujte sami situáciu v niektorých firmách, kde facebook fungoval a podarilo sa ho správcom siete zablokovať. Na facebooku dnes okrem politikov, hercov, a celebrity nájsť aj teroristov, veď napríklad taká Anna Chapmann sa stala svojho času najvyhľadávanejším menom vo Facebooku a jej menovkyne sa zrazu mohli tešiť veľkej obľube ale občas aj pomýlených smerovaní správ. Nuž Facebook prekonal hranicu 500 miliónov užívateľov a tri štvrtiny miliardy dosiahne oveľa rýchlejšie, odhadujú viaceré zdroje a pozorovatelia.

Čo vlastne Zuckerberg píše v spomínanom blogu?
Ako som videl dnes ráno, 500 miliónov ľudí na celom svete už aktívne využíva Facebook, zostáva v spojení s priateľmi a ľuďmi okolo seba. Ide o dôležitý míľnik pre všetkých, ktorí pomohli rozšíriť Facebook po celom svete, odporúčať ďalej. Teraz má oveľa viac ľudí možnosť zostávať v kontakte so svojimi priateľmi, na ktorých im záleží. Na počesť tohto okamihu vám prinesieme niekoľko príbehov spojených s Facebookom. Spustíme novú aplikáciu Facebook Stories, kde budete môcť podľa kategórií pridať svoje príbehy spojené s Facebookom.

Napríklad:
Ben Saylor, 17 ročný študent strednej školy prišiel na Facebook aby pomohol postaviť na nohy svoje obecné divadlo v Kentucky Pioneer Playhouse, keď ho poškodili povodne.
Dánsky premiér Anders Fogh Rasmussen napríklad počas pôsobenia vo funkcii šiel behať so stovkou fanúšikov na Facebooku. Alebo Holly Rose, matka z Phoenixu sa stretla na Facebooku s pani, s ktorou v rozhovoroch spomenuli aj rakovinu prsníka. Holly to prinútilo k prehliadke a po náleze problému aj u nej ju mohli vďaka včasnej diagnostike zachrániť. Na Facebooku sa potom sama stala podporovateľkou boja proti tejto chorobe a začala sa venovať prevencii.

Naše poslanie na Facebooku je pomôcť tomu, aby bol tento svet otvorenejší a hlavne pripojený. Príbehy, ako tie vyššie môžu byť inšpirujúce. Nikdy by som si nepredstavil, čo sa stane, a aké všetky spôsoby využitia bude mať Facebook, keď sme pred 6 rokmi začínali.

Chcem sa vám poďakovať, že ste súčasťou vývoja Facebooku, za to čím je dnes a za jeho šírenie po celom svete.

Facebook Stories: http://blog.facebook.com

Preložený blog: http://blog.facebook.com

Comments are closed.