Facebook prináša Timeline – viac osobný zmenený profil

0
1548

Facebook prináša nový druh profilu, ktorým môže užívateľ vraj lepšie vysvetliť svoj príbeh. Vyzdvihnúť lepšie fotografie a hlavné fakty. Otázne je, či pôjde o zmenu povinnú časom pre všetkých, ako to má facebook vo zvyku, alebo pôjde o vec dobrovoľnú. Timeline totiž ponúka ešte viac odhalenie svojich osobných vecí, údajov, ako doteraz. Je naozaj totiž ťažké ustriehnuť, komu povoliť ktoré údaje a vzhľadom na to, že Facebook združuje aj menej známych ľudí medzi sebou a tiež nemáte vždy istotu, že daný človek je tým, za koho sa vydáva, vzniká riziko zneužitia informácií.

Predstavte si profil, v ktorom zadáte do časovej priamky azda všetko. Vedzte, že Facebook užíva 40 percent ľudí, ktorí veľmi radi a dobrovoľne poskytnú Facebooku všetky údaje, aj tie, pre ktoré nie je na ňom miesto. V novom Timeline profile bude možné nastaviť dátum presťahovania, narodenín, a mnohé fakty si Timeline vezme automaticky. Dátum pripojenia na Facebook, či zasnúbenia a svadby, to vyčíta aj z toho, čo ste si sami zadali.

Facebook prináša Timeline - viac osobný zmenený profil


Facebook bude o nás vedieť všetko

Pokiaľ by mal Facebook mozog, vedel by si z cudzích gratulácií vypočítať niekoho svadbu, hoci by svoj stav nezmenil. Timeline má byť výnimočnou inováciou a zdokonalením pojmu „sociálna sieť“. Už teraz ju vyskúšalo niekoľko miliónov užívateľov, kým iní sa do nej ani príliš nehrnú. Profil sa mení, zmodernizuje a náhľad k tomu prináša aj ďalšie možnosti zviditelnenia vášho príbehu hneď natitulnej strane.

Ako sa k novému profilu dostať?
Do vyhľadávania osôb a stránok len zadajte dve slová: Introducing Timeline, alebo priamo prejdite na odkaz: www.facebook.com/about/timeline a prejdite celkom dole na súhlas a pripojenie.

Nič nie je 100% bezpečné a isté
Facebook v nesprávnych rukách by mohol byť naozaj veľmi silnou zbraňou voči miliónom ľudí. Už niekoľko aplikácií Facebooku dokázalo, že zmazanie niečoho z Facebooku nie je definitívne. Ten si totiž ukladá asi všetko. Otázne je, pre aké účely?