Facebook oslabil v popularite, začal dokonca nudiť

0
1585

Facebook: Sociálna sieťAj vy ste si to všimli? Nejako sa menej ľudí na Facebook pripája a viacero ich príde len na skok, skontrolovať účet, či nahodiť fotky. Dokonca aj priateľov vám toľko nepribúda ako kedysi, respektíve žiadny. Facebook samotný priznal, že nárast členov sa spomalil. Priznal, že rýchlosť s akou rástli čísla sa spomalila, no stále stúpa.

Dodávam, že nie len registrácie sa znížili, ale aj záujem ľudí, lákavosť facebooku a celkovo chuť sa pripájať. Dovoľujem si predstaviť niekoľko dôvodov, ktoré by toto mohli zapríčiniť.

  1. Trh je presýtený: Každý čo chcel byť na Facebooku tam už je. Tí, ktorých presvedčili známy sa buď nechali zlomiť, alebo sa priebežne pridajú, či úplne systém odignorujú. Mne už napríklad neprišla pri 250 priateľov žiadna pozvánka priateľstva najmenej od februára.
  2. Facebooku je všade plno. Je ho priveľa. Stránky sú s ním prepojené, je naň reklama, spomína sa všade možne, niektorých ľudí to odrádza. Otravujú ho aj ľudia, ktorých nepozná a nie každý vie niekoho slušne odpálkovať, alebo neprijať.
  3. Reklama. Facebook žije z reklamy a facebooku zarábame my, bežní užívatelia, či si to niekto uvedomuje, alebo nie. Čím je nás viac, tým viac Facebook zarába. Reklamy sú neustále okolo nás.
  4. Chyby a ignoranstvo facebooku voči ľuďom: Toto je veľmi vážny dôvod. Neustále úpravy a zámer niečo vylepšovať sa neraz podpíše pod nefunkčnosť. Nefunguje odosielanie správ, zaseklo sa vám rozkliknutie prijatých správ. Inému človeku z nejakého záhadného dôvodu príde 99 správ a nie že ich neotvorí aby ich zmazal, neotvorí nič a má nepoužiteľný účet aj zoznam priateľov. Kde môže o chybe napísať? Po hodine pátrania sa dostanete do okna, kde môžete problém popísať niekomu z Facebooku ale nech si aj všetky vlasy vytrháte, pomoci sa nedočkáte. Pomoc príde jedine vtedy, ak ide o závažnú chybu a zobrazí im ju aj detektor problémov. Na všetko malé a pre počet spokojných členov zanedbateľné, sa vysoko kašle. Doslova, ak vám niečo na facebooku nefunguje, tak hold máte smolu. Neexistuje jediná možnosť priameho ohlásenia problému, reportovania chyby, či dosť závažnej hlúposti v preklade, ako to bolo najmä v minulosti časté. Môžete napísať na stovku miest, aj oficiálnych a váš účet bude nefunkčný do najbližšej zmeny dizajnu, ktorá akosi vec odsekla.
  5. Osobné údaje a drzé vydieranie zo strany Facebooku: Aj tento problém si už viacerí začali uvedomovať. Ako vykrádač, alebo úchyl by som istotne smeroval na sociálnu sieť, vytipoval si obeť a vedel by som o nej doslova všetko. Vzťahy, časy príchodov domov, záľuby, čokoľvek. Dokonca by si ma mnohé potencionálne obete pridali aj vtedy, keby ma vôbec nepoznali. Stačí pekná foto a pekné meno. Drzo dokonca začal teraz facebook blokovať funkcie a pustí ich jedine vtedy, ak si aktivujete mobil. Nemá dosť tých osobných údajov, musí si pýtať nanútene ešte jeden? Pre niekoho dokonca jeden z najosobnejších?
  6. Podvodníci: Existujú všade, v politike, v cirkvi, v zdravotníctve, v pohrebníctve, v bežnom svete aj na webe. Na Facebooku sa ich tiež našlo niekoľko. O podvodných weboch a prašivcoch už niečo popísalo aj www.Fejsbuk.net, o mnohých sa dozviete až keď je neskoro. Objavil sa aj vírus, keď vám rodina, vlastná sestra pošle odkaz na fotku, ktorá je v skutočnosti vírusom. Ak vedia taktokrásne zabezpečiť Facebook, potom sa niet čomu diviť, že hackri pred viac ako rokom dostali súpisy profilov a slušnú zbierku hacknutých dát z tejto sociálnej siete.
  7. Začalo nás to skrátka nudiť. Začali nás nudiť stále rovnaké fotky priateľov, ich aktivita a neaktivita, zdá sa nám otrepané neustále vlastne čítať viac menej to isté. Popis pocitov rovnakých ľudí počas zlého počasia je naozaj asi vždy rovnaký a novší nebude. Začal nás nudiť aj Facebook – jeho vzhľad, prihlásenie.

Hodila by sa Čína
Čína je miliardový trh. Trh bez Facebooku. Ako náhle by sa sprístupnil, znamenalo by to tak brutálny prílev nových členov, prílev čínštiny a čísel, že by z toho mohli mať vážne problémy aj servery Facebooku. Čína vie čo je to Facebook, ale nesmie a nemá ako ho použiť. Po jeho odblokovaní sa dá očakávať v prvý deň na milióny registrovaných členov. Ale to Čína zrejme ani nedovolí. Nezabúdajme, odkiaľ pochádza Facebook a že sa o ňom hovorí aj ako o nástroji FBI a iných na manipuláciu s ľuďmi, či kontrolu komunikácie. Konšpiráciám sa nevyhla ani najväčšia sociálna sieť… A ani nedala dôvod ich vyvrátiť.