Facebook, maj sa na pozore! Prichádza Google+ (Google Plus)

0
2248

Pripraviť konkurenciu Facebooku? To sa dá. Za predpokladu, že máte výnimočne silné meno, viete spojiť túto službu s inými svojimi službami a zároveň viete, že nikdy nebudete mať na to kúpiť samotný Facebook – nervov aj prehnanej hodnoty. Kto jediný mohol prísť s niečím takým, ako novou sociálnou sieťou než Google? Stalo sa. Oddnes sa niektorí ľudia majú možnosť dostať k svojmu účtu na sociálnej sieti Google+. Nahliadli sme trochu hlbšie a prinášame zaujímavosti z malej analýzy, čo všetko prináša, čím je zaujímavé a čím môže zaujať.

Profil Google Plus

Grafická stránka a rozhranie
Grafická stránka profilov a celkovej administrácie vášho účtu je klasická, dnes moderná, nijak nezastaralá a hlavne reagujúca na klikanie a prácu v profile. Profil vyzerá ako Faqcebook, ale nie je Facebookom. Pri testovacej prevádzke sa mi podarilo dostať medzi priateľov aj ľudí, ktorých nepoznám, no spôsobil to skôr zhon a chuť otestovať všetko, čo Google plus prináša. Je toho dosť. Všetko to, čo je nám už známe z množstva iných ako Facebook a jemu podobných, nechýba ani tu.

Do profilu si možno nahrať 5 fotiek Vás, alebo vašej činnosti. Do albumov samozrejme nespočetne veľa ďalších.
Google Plus sociálna sieť

Online rozhovor a ba čo viac – už teraz dostupný videochat. Ak minule ohlásil Facebook vývoj videochatu spolu s Microsoftom, ktorý dnes vlastní Skype, tak teraz dostali ľudia vo Facebooku riadnu ranu po nose. Google+ umožňuje všetko to, čo Facebook a aj to, čo na facebooku má byť realita až v budúcnosti.

Žiadny priatelia, ale prehľadné okruhy priateľov
Pomenovanie vzťahov a priateľov tu má samostatnú položku – Okruhy. Tieto okruhy tvoria kolieska, v ktorých sa pohybujú ikonky vašich priateľov. Do týchto koliesok je možné vhadzovať len pretiahnutím kurzora nových priateľov, alebo vyhodiť neželaných. Vyzerá to dobre a robí sa s tým dobre.

Google Plus sociálna sieť

Pridanie nových priateľov aj hromadne:
Google Plus sociálna sieť

Máte chuť si len kvôli efektom pridať nových priateľov, hoci na službe ešte ani nemáte koho. Zobrazujú sa vám možnosti tých, čo už na Google+ sú a zároveň možnosti tých, ktorí ešte Google+ neobjavili, ale komunikujú s vami na vašom účte Gmail pošty.

Google Plus sociálna sieť

Váš profil
Váš profil si môže nastaviť fotografiu, obsahuje nástenku s dejom u priateľov, taktiež s preklikom na fotografie a možnosti spravovania albumov a videí. Nechýba vám nič, ako na správnej sociálnej sieti. Dokonca Google+ je azda jediná sieť, ktorá hneď od začiatku nemá problém podporiť a odkazovať aj na iné, ako Facebook ši Twitter. Pokiaľ si zadáte odkazy na svoj Facebook alebo Twitter, či Youtube do svojho profilu, každý bude mať možnosť si váš kanál pozrieť kliknutím jednoducho na odkaz.

Pridávanie fotografií má pekné grafické spracovanie
Google Plus sociálna sieť

Zamestnávatelia majú problém ,zamestnanci sa môžu radovať
Predstavte si, že asi v každej firme, kde je internet a používa sa Google, bude skrátka Google povolený. Pokiaľ sa vo firme príliš veľa ľudí nebude hlasne chváliť, že majú cez Google prístup na sociálnu sieť počas pracovnej doby, až do nahliadnutiu šéfa do logu navštevovaných stránok to bude v poriadku. Aj napriek ochranám totiž Google plus v práci dnes spustiť u asi každého, kde som sa bol spýtať. Kým Facebook, Pokec a twitter skončia za bránami Firewallu a firemných ochrán, s Google plusom sa zatiaľ nepočítalo a tak je ho možné nejaký čas používať. Google je dnes tak veľmi samozrejmá stránka, že bez nej si nevieme niektorí predstaviť život, nieto internet.

Na webe bude o jedno tlačidlo viac
Stránky sveta, ktoré doteraz používali LIKE IT čisto len pre Google si onedlho budú mocť pridať nové tlačidlo pre Google+. A čo ďalej? Ak vám príde pozvánka, skúste si sami pozrieť, či vás neosloví viac Google+ než iné sociálne siete. Je to na vás.