Čítačka Wooky hlási: čítanie e-kníh čoraz obľúbenejšie! Ich popularita rastie

0
1574

Prvá česko-slovenská softvérová čítačka Wooky sa dočkala úplne novej verzie s mnohými vylepšeniami a funkcionalitami. „Určite je stabilnejšia ako predchádzajúca verzia, ktorá občas padala“ priznáva online manažér portálu iBux.sk Milan Buno. Vývojári vo Wooky si podľa neho vzali negatívne reakcie užívateľov k srdcu a zapracovali na novej verzii. Nové je aj samotné rozhranie aplikácie a pribudli užitočné funkcionality. Rastúci trend popularity e-kníh na Slovensku dokazujú aj ďalšie ukazovatele.

Čítačka Wooky od Ikaru

Podľa informácií internetového kníhkupectva www.ibux.sk je nárast nákupov e-kníh za posledné mesiace niekoľkonásobný a nové vylepšenia tento trend ešte posilnia. Platforma Wooky ponúka už 7000 e-kníh, vyše stovku e-novín a e-čaospisov, 1.digitálnu knihu na Slovensku a o pár dní pribudnú audioknihy. Aj preto túto platformu využívajú viaceré e-shopy, ako spomínaný iBux.sk, Rajknih.sk, Gorila, oknihe.sk od Orange, alebo najnovšie Klobook mediálnej spoločnosti Ringier Axel Springer Slovakia. V najbližších dňoch sa chystajú  audioknihy, v storoch je spomínaná nová verzia čítačky a výrazne sa rozširuje ponuka.

Dostupná ako aplikácia
Čítačka Wooky je bezplatná aplikácia, ktorú si možno stiahnuť v appstore alebo google play a vďaka nej možno čítať e-knihy na rôznych zariadeniach ako smartfóny, tablety, čítačky, či počítač. Nová verzia Wooky 3.0 ponúka viaceré vylepšenia (možnosti zobrazení, varianty zoradenia položiek, úprava textu, štýlu písma, medzier a okrajov, čo všetko zlepšuje pohodlnosť pri čítaní), do čítanej knihy si najnovšie možno vložiť záložku a v aktuálne testovanej ešte vyššej verzii budú užívatelia môcť vkladať poznámky, farebne si označovať vybraný text, preposielať vybrané pasáže ap.

Vylepšený je aj systém notifikácií, ktoré upozornia na novú knihu alebo časopis, dostupný na stiahnutie. Nespornou výhodou je možnosť pracovať s viacerými zariadeniami súčasne – e-knihu tak možno súčasne čítať na smartfóne, počítači aj tablete.

Na Slovensku je stále veľa priaznivcov Kindlu od Amazonu – Wooky umožňuje preposlať si množstvo e-kníh do Kindlu. Stačí si prepojiť Kindle s Wooky čítačkou cez e-mailovú adresu a potom pri sťahovaní zakliknúť možnosť  Zaslať do Kindle čítačky.