Chlapec mal v tele parazita, dal mu meno

0
3675

1

Máte strach z rôznych parazitov a predstava, že vo vás žije dlhá pásomnica je horšia než hororový film? Parazity v tele sú naozaj nepríjemnými spoločníkmi a, bohužiaľ, nie vždy ich objavíme hneď, ako sa v nás udomácnia. Príznaky bývajú často rôzne, od nepríjemného svrbenia až po neustály hlad a samotné chudnutie. Parazity v tele však nemusia byť výlučne len rozličné druhy červov. Jedna matka nedávno objavila v kolene svojho šesťročného syna slimáka. Ako je to možné a aké má malý Paul následky?

 

Prečo lekár slimáka ignoroval a predpísal len antibiotiká?

Rachel Franklinová bola naozaj prekvapená. Synovi Paulovi Franklinovi sa na kolene objavila nepríjemná vyrážka, ktorá sa neustále zväčšovala a svrbela. Keď si malý Paul sťažoval na nepríjemné svrbenie, ktoré neustále pretrvávalo, rozhodla sa jeho mama navštíviť lekára. Šokujúce bolo, že lekár slimáka v kolene nespozoroval a domnieval sa, že ide o stafylokokovú infekciu. Ako sa táto infekcia prejavuje? Práve kožnými problémami, ktoré sú naozaj nepríjemné. Lekár si však neuvedomil, že malý Paul touto infekciou netrpí, no aj napriek tomu chlapcovi predpísal antibiotiká a matke povedal, aby s vyrážkou nič nerobila. Keď sa však malému Paulovi vyrážka zväčšovala a začala tmavnúť, matka sa inštinktívne prestala riadiť lekárskymi radami a rozhodla sa vyrážku prasknúť. Čo našla vo vnútri jej vyrazilo dych.

2

Parazit v kolene. Ako sa tam dostal?

Biológ a expert na morský život, Dan Raskin, zistil, že ide o slimáka druhu Littorina scutulata, čo je morský slimák. Tento slimák však nie je ľudským parazitom a do kolena sa zrejme dostal náhodou počas rodinnej dovolenky pri mori v Kalifornii. Slimák sa chlapcovi do kolena dostal vtedy, keď padol do piesku, v ktorom boli slimačie vajíčka. Záhadou však je, ako mohol tento živočích prežiť v chlapcovom kolene tak dlhú dobu. Rachel totižto slimáka chlapcovi z kolena vybrala živého. Biológ Dan potvrdil, že tento slimák vie prežiť dlhé obdobie v nepriaznivom prostredí a až šesť týždňov mimo morskej vody, čo vysvetľuje záhadu.

3

Aj napriek tomu, aká bola matka šokovaná zo slimáka a neprofesionálneho prístupu lekára, chlapec Paul si z toho ťažkú hlavu nerobil. Paul povedal, že to je „cool” a svojmu slimákovi dal dokonca meno. Z celého príbehu je najviac šokujúce to, že lekár nespoznal parazita v tele malého chlapca. Televízny kanál Animal Planet dokonca v rámci seriálu Monster inside me (Monštrum v mojom tele) natočil reportáž o Paulovi a jeho mame, a o ich netradičnom zážitku.

 

Aké sú vaše skúsenosti s parazitmi? Zažili ste niečo podobné? Podeľte sa s nami v komentároch pod článkom.