Chcete 11 000 LIKE IT na Facebooku? Dajú sa kúpiť na webe

0
5752

Upozornili sme na prekvitajúci obchod s Facebook priateľmi, profilmi a aj celými stránkami na rôznych inzerciách. Upozornili sme na obchodovanie na Facebooku, ktoré určite nepatrí medzi čisté hry a mysleli sme si, že ide o ojedinelú vec obmedzenú len na naše končiny. Nie, tieto praktiky sa totiž netýkajú len čisto Slovenska a Česka, ale výrazne prekvitajú aj v zahraničí. Tam dokonca prešli do tak sofistikovanej podoby, že nie je problém si zakúpiť 1 000 LIKE na vašu Facebook stránku do 7 dní. Podvádzať sa teda už dá hravo aj v tejto oblasti. Na internetovej aukcii na eBay.com sa objavili už stovky takýchto ponúk a čuduj sa svete, s pomerne dobrým úspechom u kupujúcich.

Facebook podvodníci na eBay aukčnom portáli

Ako je to možné?
Ponúkať kliknutia na facebooku môže len človek, ktorý má brutálne veľa čas, množstvo vytvorených fiktívnych profilov, pracujúci s rôznymi počítačmi a človek, ktorý zároveň má systém na to, aby mohol počítať a vyhodnocovať svojich podriadených, na webe nájdených ľudí, ktorí budú ochotní za pár centov kliknúť na čokoľvek. V prípade vyššieho záujmu o túto službu poskytovateľ fiktívnych kliknutí získa viac zákaziek, ktoré rozpošle svojim ovečkám, aby poslušne klikali. Buď teda ide o fiktívne nepoužívané účty, alebo reálne účty ľudí, ktorým však nezáleží na vašom obsahu a tomu slovenskému zrejme ani nebudú rozumieť.

1000 kliknutí na vašu stránku sa pohybuje od 12 USD do 25 USD. S počtom kliknutí a nových fanúšikov stúpa aj cena. Prípadne uvedenie odkazu na vašu stránku či web v skupine s 165 000 fanúšikmi vás môže stať od 5 USD do 30 USD, čo záleží vždy od predávajúceho. Zaujímavá je napríklad ponuka šialenca, ktorý ponúka vydanie vášho videa, respektíve odkazu na video na celkovo 11 000 facebook stránkach. Biznis na Facebooku teda očividne poriadne prekvitá a niektoré finty pomerne dobre obchádzajú nie len pravidlá facebooku, ale aj pravidlá slušnosti. Vzhľadom na význam a konečný prínos pre skupinu však nemá 95 percent ponúk žiaden význam. Pre slovenské stránky je to dokonca nulový význam.

Problémy s Facebookom na Slovensku vo vybraných článkoch: