Centrum pre nefunkčný email z ľudí robí blbcov, zatiaľ

3
3180

Prichádzam na svoj email na centrume, prihlásim sa, načítavacia obrazovka ma vyhodí k nejakým top novinkám na Magazin.sk ako vždy a kliknem na nové správy. Odrazu sa znova email načíta, ako keby som sa znova prihlásil a objaví sa znova stránka s novinkami z Magazínu. Hore svieti malý riadok zeleným písmom, že aplikácia sa reštartovala z dôvodu chyby. Skúsim to znovu, kliknem na nové správy a jeeej, som pri nových správach. Píše známy z Ameriky, posiela fotky, skvelé, kliknem na správu a drb. Sme znovu pri loadingu do celej schránky a pri štarte. Znova klikám na nové správy a znova loading. Počkám teda jeden deň, či sa to nezlepší a skúšim na deň druhý.

Čo som zistil neskôr? Žiadna zmena. To už je deň, pre dnešok skôr týždeň dozadu, čo sa mi ozvali aj iní ľudia, maximálne nahnevaný na stav emailu, poväčšine už ale mnohí prešli inam, alebo si kúpili vlastný server. Po zmenách za posledné mesiace sa od centrumu odvrátilo niekoľko známych. Na nemožnosť pracovať v emailovej schránke poriadne sa nedá medzi krátkymi cestičkami nervov nájsť voľné miesto. Tí, čo majú chybu je nás teda viac. Dokonca sa s tým nič nerobí ani tretí deň. Skúšal známy písať, vraj je chyba u neho. Dokonca u neho, čo sám sa podieľa na vývoji software pre kadekoho a aj pre webdizajn si často zapína viacero prehliadačov v najnovších verziách. Centrum Helpline ho presviedčalo, že chyba je u neho a po preverení jeho schránky ich stranou nič podozrivé nenašli. Ale to v žiadnom prípade nie je chyba na jeho strane, ani na mojej. Tým som si nie veľmi istý. Najmä pre fakt, že ja mám rovnako najnovšie aktualizácie Firefox, Chrome aj Safari a ani na jedinom jednom mi nefunguje email tak ako má. Doteraz fungoval, tak čo sa deje? Kde berie vôbec pracovník helpdesku odvahu posielať všetkým rovnakú správu o tom, že oni sú OK, ale len to my máme chybu vo svojom počítači.

LOADING EMAILU

Nedalo mi to, v práci som sa prihlásil na jeden centrumácky email zo serverovne, na notebooku kolegu, na pracovnom počítači kolegyne kým je PN a chyba je stále tá istá, rovnaká. Je pritom jedno, či ide o Win 7, Win Vista, Win XP Professional, alebo Edition, je jedno či máte Chrome, Firefox, Netscape, alebo Internet Explorer v tých najnovších verziách s plnou podporou java Scriptov, Flashu, alebo ďalších ako .NET 2.0 a čo ja viem čoho ešte, čo kedy aplikácie potrebujú. Chyba tam stále je, vby sa nedokážete pripojiť na email a vydržať napísať jediný email bez ujmy na zdraví. Pri písaní sťažnosti na centrum mi reštartovalo celú schránku asi pri konci písania emailu samovoľne. V priebehu posledného týždňa asi 20 krát z 25 písaných emailov. Jedinou záchranou bol autosaving, na čo som aj tak prišiel asi pri dvanástom emaili. Stav emailovej schránky, ktorá zo mňa robí idiota ma hlavne okráda o čas. Rovnako je rozhnevaných niekoľko známych, naopak jediný človek, ktorému email nerobí problém je pani s počítačom z roku 5, ktorá ani nevie čo je to aktualizovať program.
Ak teda má centrum.sk naozaj problém a deje sa táto chyba toľkým ľuďom, nedávajú jednoznačnú odpoveď a pomoc poškodeným. Dostávajú všetci rovnakú správu o tom, že oni sú OK a hlúpi sme my. Pozrime sa do priemernej firmy, kde 40 ľudí pracuje s počítačom. Aspoň 10 z nich má email na centrume, ak na internete začínali v čase ešte nie Gmail éry a až po ére nejakej záhadnej popularity post.sk pobox.sk a bývalého kiwwi. A asi jeden z tých desiatich aj vie, že v prípade chyby asi treba niečo robiť. 9 z nich sa budú tváriť smutne, a pre nie veľkú dôležitosť emailu v ich živote si s pokojom v duši vytvoria email niekde inde. Ak ale mienite na ňom ostať a udržať kontakt s priateľmi, nemáte vlastne žiadne možnosti na výber, okrem klasiky – držať hubu a krok a tváriť sa, že to funguje, aj keď nenapíšete nič. Alebo ešte možnosť naozaj niekam inam prejsť. Je ale celkom zbytočné písať, že niečo nefunguje, lebo chyba je aj tak u vás. Na helpdesku sa totiž nerieši, že museli spraviť nejakú záhadnú chybu jedine oni.

Aktualizácia 5. mája: zdá sa, že to konečne opravili. Môže sa začať oslava. Už nie sme blbci s pokazenými počítačmi.

Comments are closed.