Ako zistiť svoju IP adresu, alebo ako zistiť podľa IP adresy polohu

2
53541

IP adresa je dôležitý údaj, ktorý musí mať každé zariadenie pripájajúce sa na internetovú sieť. Môže ísť o hromadnú IP adresu pre celú budovu, spoločnosť, celok, či skupinu užívateľov, no rovnako tak môže ísť o IP adresu jednotlivca, či jedného serveru poskytujúceho priestor pre webové stránky. IP adresy používajú aj rôzne systémy na prácu s webom, rôzne služby a ak potrebujete uviesť svoju vlastnú IP adresu, tu je niekoľko spôsobov, ako zistiť svoju IP adresu a možno aj viac. Vyskúšajte niektorú z týchto webových stránok:
Pozor, stránky majú veľmi často veľké množstvo reklamy, takže nie sú hneď prehľadné.

Ako dodatočné informácie vám niektoré systémy zobrazia aj údaje zistené z prehliadač a ato aký druh to je a na akom systéme je spustený.

Ako zistiť polohu podľa IP adresy
Stránok, ktré na základe zadanej IP adresy dokážu zistiť polohu, či dokonca umiestnenie budovy, je množstvo. Jednou z nich je napríklad aj webstránka uvedená nižšie, kde po zadaí konkrétnej IP adresy získate minimálne údaj o poskytovateľovi pripojenia, čo je v konečnom dôsledku niekedy dôležitá informácia. Nečakajte, že podľa IP adresy zistíte kompletne celú adresu, umiestnenie osoby, či dokonca aktuálnu polohu jeho mobilu, ako to prezentuje nejeden film.

Počítačová kriminalita
Pri sledovaní štatistík sme si všimli, že k nám prichádzajú návštevníci v snahe nájsť spojenia týkajúce sa maskovania IP adresy a v snahe skryť trestnú činnosť. Radu, ako sa skryť v takýchto prípadoch vám naozaj nedáme. Vždy sa pri pripojení zaznamenáva IP adresa a tak na počítačovú kriminalitu ani nepomyslite. Až miera vážnosti priestupku, alebo činu, určuje, do akej miery sú zapojení špecialisti a kam sa vyčíslia škody, či nemajetkové ujmy. Dátová stopa je stopa, ktorú zanecháva každý a IP adresa je dôležitý údaj. Mnohí trpia predstavou, že pokiaľ neuvedú svoje pravé meno nikde na internete, môžu konať protiprávne a bez trestu. Vyhrážať sa, prípadne používať svoj počítač na rôznu inú nekalú činnosť sa ale beztrestne nedá. Odporúčame radšej nemrhať časom a nekoledovať si o problémy. Podľa miery vyhľadávania spojení rozpoznávame problém. Nuž, venujte sa niečomu zmysluplnejšiemu.

Comments are closed.