Ako nahlásiť do Google problémové stránky alebo porušenie práv

0
6754

Google.skKaždý autor na svojich stránkach chce mať originálny obsah. Ak sa však objaví niekto, čo buď toho poctivého vykráda, alebo ho poškodzuje iným spôsobom, je dobré sa brániť aj zbraňami, akými môžu byť pre slovenské weby kľúčové pozície vo vyhľadávaní Google. V Čechách je to pre zmenu Seznam.cz. Ak sa vašim vlastným obsahom pýši cudzí web, je dobré oznámiť vyhľadávačom a najmä Googlu, že ide o porušenie autorských práv. Do Google však môžete nahlásiť oveľa viac druhov problémov, napríklad podvodné stránky, stránky infikované vírusom, podivné stránky zbierajúce osobné údaje a ďaleko viac. Odporúčame v každom prípade službu nezneužívať, keďže Google má mnoho informácií a údajov o tom, či je vaše tvrdenie pravdivé.

Nahlásenie problémov na internete do Google
Problémy ako sú napríklad právne problémy, škodlivý software, podozrivé správanie stránok, alebo zneužívanie vášho mena a osobných údajov neznámymi stránkami. Aj to sa dá nahlásiť do Google a zamedziť tak zobrazovaniu vašich údajov na neželaných miestach. Sú totiž portály, ako napríklad ProfileEngine služba, ktorá vykazuje prvky zákerného podvodu voči ľuďom. Najskôr si vyberte, či ide o službu vyhľadávanie, Youtube, Picasa, Reklamy, Google+ a iné.
Odkaz: https://support.google.com/legal/troubleshooter/…

Skopírovali vám článok? Informujte Google
Skopírovaný článok vás môže oslabiť. Niekoľko krát sa nám stalo, že stránky, ktoré nám skopírovali články, nalákali čitateľa, ktorý by inak navštívil nás. Napriek tomu, že venujeme čas na prípravu článku my, môže sa stať, že plagiátor návštevníka naláka skôr, alebo vôbec ho naláka, nezáležiac od viditeľnosti jeho umiestnenia. Brániť svoj obsah je povinnosť každého autora, ktorý nemôže zásobovať svojim obsahom bezplatne cudzie stránky. Najznámejšiemu vyhľadávaču je možné zaslať túto informáciu a vaše nároky prostredníctvom formulára na odkaze nižšie. Nezabudnite uvádzať pravdivé údaje a celé meno.
Odkaz: https://www.google.com/webmasters/tools/dmca-notice?pli=1&

Ako zmazať z vyhľadávania starý obsah?
Neraz sa stane, že sa vo vyhľadávaní zobrazuje obsah, ktorý tam nepatrí a už bol zrušený. Google treba občas popostrčiť napríklad zadaním tejto adresy do odkazu nižšie. Google následne skontroluje, či bol naozaj pôvodný obsah odstránený a z výsledkov vyhľadávania starý obsah zmizne.
Skúste to na: https://www.google.com/webmasters/tools/removals?pli=1