Vyhrajte CD Kysucká muzika s knižôčkou za jedinú správnu odpoveď

0
1843

Kysuce je región na severnom Slovensku, ktorý zvyšok Slovenska často vníma ako zalesnený región s drevenicami, iný zas ako cestnú križovatku medzi Českou republikou a Poľskom. Pokiaľ by ste sa však na Kysuciach zastavili, spoznali by ste miesta ako Vychylovka, Stará Bystrica, Staškov, Vysoká nad Kysucou a mnoho ďalších, mohli by ste spoznať aj rôzne zaujímavosti regiónu, prípadne nahliadnuť do histórie našich predkov. Jedno z kultúrnych bohatstiev, ktoré región má a takmer sa naň zabudlo, je aj ľudová hudba. Ľudovky asi nebudú to pravé pre dnešných mladých ľudí a predsa sa to dá robiť tak, aby zaujali mnohé generácie. Hudobná skupina Kysucká muzika je momentálne na Kysuciach známa a to nie len pre vystúpenia a reklamu. Pokúsili sa o niečo, čo pred nimi nespravil a nepripravil azda nikto. Pozbierali tie skladby, ktoré v kysuckých lokalitách poznali prevažne staršie generácie a nedovolili im zaniknúť. Stali sa ich repertoárom. Aj pre Kysučanov samotných je tak prekvapením, že ich región nemá len jedinú pesničku o rieke Kysuca, ale ešte niekoľko ďalších, napríklad aj z ich obce.

Kysucká muzika, súťaž

Keďže sa nám tento nápad páči, dnes prinášame súťaž o jedno takéto CD Kysucká muzika po našom, ktoré je v špeciálnom obale. Nejde o obal ako taký, na aké sme pri CD zvyknutí. V tomto prípade ide o knižôčku s textami každej z piesní. Edícia je tak pekným darčekom nie iba pre milovníka hudby a zaujímavých prevedení. Zároveň nás zaujíma, do akej miery bude o toto CD záujem aj z iných regiónov. Pokojne nám môžete, ak chcete, pripísať aj dôvod, prečo by ste chceli CD práve vy.

Súťažná otázka:
Napíšte nám meno speváčky skupiny Kysucká muzika a vlastne jedinej ženy v zostave.

Podmienky súťaže:
Správne odpovede nám posielajte do 10. Januára 2014 na emailovú adresu sutaz @zaujimavosti.net a nezabudnite pripojiť predmet KYSUCKA MUZIKA, bez ktorého nebude odpoveď správne zadelená a žrebovateľná. Účasť je možná len jeden krát pre jednu domácnosť / emailovú osobu / konkrétnu súťaž a prijaté sú len správne odpovede s adresou do SR. Emailové adresy súťažiacich nie sú ďalej poskytované žiadnej tretej osobe a podané poskytované osobné údaje meno a adresa nám slúžia výhradne pre zaslanie výhry a po vyhodnotení sú odstránené. Účasťou v súťaži súhlasíte s príjmom informácií o ďalších súťažiach prostredníctvom emailu, prípadne súhrnu vážnych a dôležitých správ z magazínu Zaujimavosti.net niekoľko krát ročne.
Súťaž nepodlieha zdaneniu ani platne zdravotného poistenia. Výhra nie je vymeniteľná za inú, alebo hotovosť. Zmena pravidiel vyhradená.

Informácie o skupine:
– oficiálne stránky www.kysuckamuzika.sk
– facebook stránky https://www.facebook.com/KysuckaMuzika

Vyhodnotenie:
Dňa 11. januára 2014 sme vyžrebovali výhercu, ktorým sa stal: Anna Ondrušová z Topolčian. Gratulujeme.