Zomrel Vladimír Čech, herec aj obľúbený moderátor českého Milionára

0
2851

Vladimir Čech, NovaVladimír Čech (+61) podľahol zákernej chorobe. Rakovina, najznámejšieho českého moderátora súťaže Milionár, trápila už dlhší čas. Bojoval s tzv. Lynchovým syndrómom. Je to choroba, kde telo napadá veľa nádorov, ktoré najčastejšie útočia na hrubé črevo. Choroba sa odzrkadlila aj na moderátorovom tele. Vladimír Čech hrozne pochudol, stratil zdravú farbu v tvári a pomaličky mu aj vlasy začali vypadávať. K rakovine sa pridal aj zápal pľúc, čo pre jeho oslabnuté telo znamenalo koniec. Herca ešte previezli do Motolskej nemocnice v Prahe, ale bohužiaľ jeho oraganizmus nezvládol ešte väčšie oslabenie.

Česká vedomostná súťaž a jeho detská verzia počas MDD 2001

Vladimír Čech úspešný umelec
Vladimír Čech sa narodil moderátorke Hede Čechovej a hercovi Vladimírovi Čechovi. Do vienka dostal nadanie na herectvo, ktoré aj nakoniec vyštudoval v Prahe. Okrem herectva skúsil aj politickú kariéru. Bol poslancom Českej národnej rady. No vždy ho lákalo byť skôr hercom ako politikom. Vladimír Čech hosťoval vo viacerých divadlách. Od roku 1999 bol hercom na voľnej nohe. Neskôr sa stal členom súboru Městských divadel pražských. Na divadelných doskách stvárnil desiatkych úspešných postáv.

Najviac sa však Vladimír Čech preslávil moderovaním vedomostnej súťaže Chcete byť milionárom? Súťaž moderoval v rokoch 2000 až 2003. Jeho úspech sa dostavil pri udeľovaní cien. V rokoch 2001 až 2003 ho diváci zvolili za najobľúbenejšieho moderátora súťaží v televíznej ankete TýTý.
Okrem herectva a moderovania sa Vladimír Čech venoval aj dabingu a rozhlasu. Z dabingu stvárnil nezabudnuteľnú kreslenú postavu Garfielda. Z rozhlasu môžeme spomenúť napr. Rádio Blaník, kde mal svoj vlastný program S Čechom po Čechách.
Vladimír Čech bol nesmierne talentovaný, vtipný, šarmantný muž. V našich srdciach ostane na tohto umelca veľká spomienka.

Spomienkové video jedného z jeho fanúšikov na Youtube

ZANECHAŤ ODPOVEĎ