Zľavový portál Shopcity.sk skrachoval, stránky momentálne vinia samých seba

0
1462

ShopcityJeden z najväčších zľavových portálov na Slovensku, Shopcity, ktorý mal výraznú reklamnú kampaň aj vo Vysokých Tatrách, a množstvom malých nálepiek zohyzdil množstvo stĺpov nielen v hlavnom meste, skončil. Portál patril dlhodobo medzi viditeľnejšie, zdanlivo stabilnejšie. Finančné problémy sa však u neho začali objavovať už v júni. Dnes po krachu Shopcity sa dá predpokladať, že spoločnosť dĺži za predaj zľavnených produktov hneď niekoľkým firmám. Dá sa očakávať, že s najväčšou pravdepodobnosťou prišli zákazníci o svoje už zakúpené zľavy. Nárokovať si ich priamo v reštaurácií, či u realizátora zľavy teda môže byť problém. Podnik totiž nedostane platbu od Shopcity.sk pre jej úpadok. Ten mal nastať po príchode nového investora, ktorý mal zabezpečiť ďalšie fungovanie spoločnosti pri hroziacom úpadku už z pred dvoch mesiacov. Nepodarilo sa však dohodnúť na ďalšom fungovaní a výške podielov, po čom nakoniec dnes spoločnosť končí.

Stránky vinia samých seba
Stránky sa dnes skladajú len z jediného obrázku, na ktorom je napísaný text. Ten pritom nešetrí kritikou samých seba. Za krach spoločnosti viní marketing, investície, chybu v bonusovom systéme a celkovo si priamo na svoje plecia kladie vinu za pád spoločnosti. Zo správy cítiť, že jedna z najvýraznejších spoločností ponúkajúcich zľavy z trhu odchádza rozhádaná. Informuje tiež, že ďalšie informácie budú na stránkach publikovať čoskoro.

Milí klienti, vážení obchodní partneri.
S veľkým poľutovaním vám oznamujeme, že portál Shopcity.sk k dnešnému dňu končí svoju činnosť. Dôvodom sú privysoké a nepremyslené investície do marketingu, systémová chyba s pripisovaním bonusových kreditov a nezvládnuté riadenie predchádzajúcim manažmentom spoločnosti.
Podľa Zákona o konkurze a reštrukturalizácii – Zákon č. 7/2005 Z. z. sme nútení vyhlásiť platobnú neschopnosť a ukončiť svoju činnosť.
Vzniknutá situácia ohľadne Shopcity nás mrzí o to viac, že sme si ju spôsobili sami, zatiaľ čo samotný trh so zľavami problémy nemá – práve naopak, každoročne rastie a zľavové portály sú stále obľúbené.
Všetci veritelia dostanú možnosť prihlásiť svoje pohľadávky na príslušnom sude. Informácie budú priebežne zverejňované na domovskej stránke www. shopcity.sk.
Za vzniknutú situáciu sa ospravedlňujeme.

Na facebooku portálu ShopCity začali prvé indície o reálnom príchode problémov cítiť už zákazníci pred pár hodinami. Ich poukazy začali zamietať obchodníci pre fakt, že spoločnosť ChopCity je v konkurze. Reakcie ľudí sa sústreďovali najmä pod príspevok, ktorý sa verejnosť pýta, ako trávia horúci deň. Trochu ironicky následne vyznievajú niektoré príspevky ľudí, ktorí ho trávili snahou o kontakt.

Shopcity Facebook

Na aktuálny stav stránok sa môžete pozrieť na adrese:  http://www.shopcity.sk/
Informácie o dôvodoch úpadku sa nachádzajú aj na Ekonomika.sme.sk