Železničná stanica BA: neprestavaná, vyčistená a informujúca

0
1530

BratislavaNa železničnej stanici sa kvôli MS 2011 nepohlo príliš prstom, čo sa prestavby týka. O tom sme sa už dozvedeli z rôznych médií. Čo však naozaj zmenilo svoju tvár je čistota. O trochu je to lepšie, inak stále tá istá stanica. Majstrovstvá sa končia a na stanici ešte stále možno naraziť na stánok s chlapcami, ktorí sa vám budú snažiť angličtinou alebo nemčinou pomôcť v navigácií. Stánok tu stál počas majstrovstiev a patrí medzi plusy organizácie MS 2011, o ktorej si každý Slovák pred MS myslel, že sa budeme mať dôvod hanbiť. Nakoniec však nie. Turista sa u nás nemohol stratiť, teda ak neprešvihol podobné stánky. Tam je k dispozícií niekoľko prospektov, dokonca aktualizovaný magazín o výsledkoch a dianí vo svete hokeja a rôzne materiály v ruštine, angličtine, slovenčine spolu s mapou mesta a popisom fanzón či dopravy.

 

Výrazná reklama na vítanie na Slovensku so zahraničnými vlajkami je z vnútra prvá vec, čo si ľudia po vystúpení z vlaku fotia. Stačí vystihnúť chvíľu, keď vlakom prichádzajú turisti, čo tu nikdy neboli. Z vonka je to stále tá istá stanica, bezdomovci a smradľavá háveď sa vyhnať očividne nedala, no treba priznať, že ich je tu naozaj pomenej. Z vonka stanicu zdobia fólie na sklo s hokejovo-slovenským motívom nuž a stánky sú tiež o tom istom – drahé a nevrlé. Novinkou je otvorená horná časť, plne prístupná čakáreň a čo je naozaj veľké plus – WIFI pripojenie zdarma. Nie len jeden turista si tak mohol vytiahnuť mobil, pozrieť poštu a poslať správu na Facebook priateľom o tom, že je v Bratislave na hokeji. Kiež by WIFI zostalo aj po majstrovstvách, určite by viac ľudí menej zúrilo pri čakaní na oneskorený vlak. Len keby aj tie baterky niečo vydržali…

Off topic: mimochodom, Česko zdolalo Rusko 7:4 a získalo bronz. O zlatých a strieborných medailách sa dozvieme dnes po súboji Fínska a Švédska.