Záplavy v Európe hlásia aj prvé obete

0
1849

Záplavy, ilustračné fotoNeuveriteľné, čo sa s počasím momentálne deje. Neprestajne prší azda na celom Slovensku, v Čechách aj Maďarsku. Bez prestania už niekoľko dní a nie a nie prestať. Ľudia, ktorí žijú vo vyššie položených miestach bez médií ani nevedia, aké hrôzy by mohli zažiť, bývať tak teraz na východnom Slovensku. Alebo celkom stačí v Maďarsku alebo Srbsku. Práve tam práve hlásia prvé obete povodní, kde silná voda strháva a berie so sebou všetko, čo príde do cesty. Každoročné povodne akoby u nás priberali na sile.

Východ je pod vodou, niektoré časti západného Slovenska pociťujú prítomnosť vody taktiež.

Rómsku osadu v obci Kuzmice evakuovali. Na Strednom Slovensku vo Veľkej Lúke, a v iných obciach taktiež nájdeme mnoho pozatápaných pivníc, lúk, vylievajú sa potoky, ktoré nestíhajú brať vodu.  Vo viacerých mestách a lokalitách je najvyšší stupeň povodňovej situácie. Regiónov, ktorých sa povodne týkajú, by sme našli v každom okrese dostatok. Požiarnici mali celú noc naozaj veľmi nepokojnú, sám som mal možnosť v jednom českom meste pozorovať, že všetky vozy inak rozsiahleho vozového parku, boli v akcii a ak sa vozidlo vracalo, len preto, aby nabralo materiál a unavení chlapi trochu oddych. Neprestávajúce dažde sú problémom, pre ktorý pretečie ešte veľa sĺz.

zdroj: TG, VLdT, CNN, rádio Jemné melódie

Situácia v Čechách

V Česku v meste Třinec v Moravskoslezskom kraji vyhlásili stav ohrozenia. Situácia si tam vyžiadala svoju prvú obeť, dôchodkyňu. V Ostravskej Porube sa zvyšuje v tejto chvíli hladina miestnej riečky, v Karvinej v oblasti Darkov, známej ako banská oblasť, momentálne evakuovali asi 40 domov, ktoré sa nachádzali v rizikovej oblasti, kde sa očakávajú ešte horšie problémy. Zhoršnú situáciu hlási aj Rožnov pod Radhoštěm. Valašské Meziříčí v jednej časti taktiež evakuovalo niekoľko rodinných domov.

zdroj: Novinky.cz