Z každej strany prichádza zdražovanie. Sprcha názorov na katastrofálne zákony

0
1203

Ak aj vy zalovíte v pamäti, spomínate si niekedy na to, že by sa niečo zlacňovalo? Pochopiteľne že nie. Ropy bude stále menej a menej, rovnako ako plynu. Od ropy závisí mnohé, plasty, ekonomika krajín, neskôr nepochybne ďalšie vojny. Zdražievajú potraviny, zhoršuje sa situácia asi v takmer každom odvetví. Na obyčajného človeka padá niekoľko katastrof za sebov.

Podpora podnikania, podpora ľudu? Kde?

Drzosť našej vlády je, keď hlása, ako ide podporovať podnikanie. Ale minimálne odvody zvýšila vláda na pre niekoho neúnosnú výšku. Takéto jednanie a zákony ale v žiadnom prípade nepodporujú podnikanie, ale najmä tým, ktorým sa nedarí spôsobia už teraz vrásky (slabé slovo) na čele. Drzosť je sa vyhovárať, že idú niečo zdražovať a brániť sa vyhláseniami, že 5 rokov sa niečo nezdražovalo (prípad diaľničných známok) a už je na čase zdvihnúť cenu. Takéto vyhlásenia nie su na mieste. Dosť drsné však je aj to, že všetky tieto zmeny sa dotýkajú bežného človeka. Najmä takého, ktorí žije z ruky do úst. Presne platí, že z chudobnejších budú ešte chudobnejší. A má nás tešiť niekoľko vyhlásení vlády, že pôjdu aj po veľkých aj po malých rybách. Absurdné, čo ďalej spravila naša vláda je, že kým doteraz ste si mohli bez nutnosti zdaňovať zarobiť takmer 1000 €, dnes je to polovica. Tento krok našej vlády celkom uškodí mnohým ľuďom, čo cez inzerciu hľadajú pomoc, zarábajú si ako opatrovatelia detí a teraz aby žili so strachom, akú nehoráznu sumu budú musieť odovzdať na daniach. Akonáhle na niečom zarobíte viac, už je nutné platiť nehorázne sumy štátu. Ale kto si nechá vziať z peňazí, ktoré si horko-ťažko zarobí? Bohužiaľ musí každý, lebo vláda sa vyhráža aj tejto časti národa.

Zmeny, zmeny, zmeny
Kamkoľvek sa pohneme, tam sú zmeny, a samozrejme ako inak, jedine k horšiemu. Súčasná vláda chce vehementne meniť všetko, to čo nefunguje a bohužiaľ najmä to, čo funguje. Má sa mnohé zmeniť, ale zmeny ktoré idú proti obyčajným ľuďom im istotne nepomôžu. Zákon o držbe zbraní je absolútna sprostosť, kým napríklad v USA sa ráta so zbraňami odjakživa už v ústave a celé storočia ich nikto neriešil v podobnom štýle á la Lipšic, u nás sa niektorí politici len chcú zapáčiť ľudu a vyzerať ako spravodliví spasitelia sveta, keď spravia obzvlášť tvrdé zákony. Nuž, podobnú sprostosť sme mohli vidieť v seriáli Simpsonovci, keď sa Líze podarilo zakázať zbrane a ustanoviť svetový mier. Nastala tam celkom zaujímavá situácia, keď sa na scéne objavil ozbrojený nepriateľ a nebolo sa čím brániť. Trochu fantázie upusťme aj v názore, že zákazom zbrane sa ešte viac rozšíri ilegálny spôsob ich obstarávania a používania. Počet vrahov sa jednoznačne nezníži. Na rok 2011 si snáď naša nová vláda nepripraví zákon o otupovaní kuchynských nožov… Lebo ten je častejšou zbraňou, ako strelná zbraň. Logika a inteligencia našich zákonodarcov niekedy celkom uniká. Kto zabíjať chce, ten si spôsob nájde. A kto ani zabíjať nechce a konkrétnu zbraň má, zákon je proti nemu.

Čo novinka, to zdražovanie.
Z každej strany prichádza zdražovanie a človek aby sa z toho zrútil. Pred mesiacom si priateľ nechal inštalovať vo svojom ťažko našetrenom aute nádrž pre LPG. Tankovanie LPG, pokiaľ máte celé zariadenie vo vašom vozidle, dokázalo naozaj ušetriť na palive. Žiaľ, kde sa podela tá radosť, že niekto ušetrí, keď aj LPG zdraželo!? Na niektorých miestach vraj o 50 percent. Benzín dnes stojí na čerpačkách aj v prepočte viac než 40,- SKK. Zdraženie benzínu zdražie dopravu, zvýši sa cena autobusov, ale aj dodávatelia každej jednej suroviny zmenia svoju cenu dodávok. Potraviny zdražejú, každá blbosť v obchode, elektronika, pečivo, všetko čo sa dováža. Rovnako tak sa môžeme tešiť na likvidáciu celých rodín, lebo to, čo sa k nám zrejme po čase dostane nebude istotne svetlá budúcnosť. O akú sumu sa zas zvýši cena dovoleniek, je teraz len otázne. Palivové príplatky pri leteckých zájazdoch pôjdu istotne za nejaký čas opäť hore. Cesta autobusom do Chorvátska, Talianska, Bulharska a Grécka zrejme čo chvíľa stúpne, keď si cestovné kancelárie prerátajú palivo. Múdro spravia, ak natankujú za hranicami. U našich susedov, dokonca doslova u všetkých, máte možnosť tankovať oveľa výhodnejšie ako u nás. V jednom autobuse MHD predvčerom nahlas jeden chlapík hlasno nadával a očami odpadával, keď videl na nemenovanej benzínovej pumpe tabuľu s cenami.

Mladé rodiny? Radšej ich ani nezakladajte!
Podpora našich mladých rodín? Stále nikde. Povedzme, že som člen mladej rodiny. Rád by som býval, slušne žil a vôbec prežil. Čo? Chcem asi priveľa… Lebo nemám kde bývať. Ťažko si vybojujem úver cez všemožné papierovanie, vybavovanie a overovanie celej mojej finančnej aj nefinančnej minulosti, čítam všetky tie podmienky bánk, ktoré sa usmievajú ale v skutočnosti mi uťahujú slučku na krk a tešia sa, že občas sa nájde zúfalec, ktorého môžu pripraviť doslova o život a zadĺžiť ho ešte viac. Je vôbec systém, keď si ostrím gilotínu nad krkom, správny? Štát sa o mladé rodiny nestará a ani v budúcnosti nepostará. Problémy majú totiž celkom iné poradie. Chcete splodiť dieťa, mať potomka? Je tu strach, čo bude s vami, keby došlo k najhoršiemu. Kým o rómske rodiny a neplatičov sa akosi štát hlasne starať chce, o rodinu, ktorá má zrazu problémy sa postarajú len ak napíšu do JOJky nech sa odvysiela ich situácia. Báť sa vôbec založiť rodinu má dnes svoje opodstatnenie. Vieme všetci, kto sa deti plodiť nebojí, ale nesmiem menovať, lebo aj za to by som asi šiel sedieť.
Materská dovolenka je téma sama o sebe. Chcete nakŕmiť rodinu, dopriať im zábavu, dovolenku, prípadne len dobré podmienky na život? Aj tu je problém. Nie vždy sa to podarí, aj keď robíte maximum. Pomôže vám štát? Niekde o tom nájdeme článok alebo reportáž, kde sa politik vyjadruje ako veľmi štát rodinám pomôže. Skutočnosť je iná. Nič iné sa ani nedalo čakať.
Obyčajní ľudia financujú túto krajinu (nemyslím politickú stranu, kde sa za „obyčajných ľudí“ hrajú aj vulgárni machri s pekným majetkom a luxusnými autami v garáži… taká absurdnosť je možná fakt len na Slovensku). Bez nich by si žiaden papaláš nemohol dovoliť nič. Kam naše peniaze utekajú? Kŕmia rozhodnutia politikov, financujú programy, kde sa investujú peniaze, ale niekedy samotní narábatelia s peniazmi nevedia čo presne s nimi a tak nakúpia materiál a hlúposti, prípadne si dajú balík do vrecka a vydokladujú využitie prostriedkov na to, na čo mali byť určené. Bežný postup v tisíckach firiem, nie len pri narábaní s eurofondami. Keby aj človek odmietol platiť dane, lebo odmieta financovať rozhodnutia vlády o nás bez nás, je trestne stíhaný. Vieme, financujú aj štátne podniky, platy štátnych zamestnancov a podobne. Nuž aby sa tiež nezabudlo, veľkým žrútom našich daní sú nezamestnaní. Najmä tí, čo nepotrebujú vôbec pracovať, aby sa mali dobre. Človeka, ktorý pracovať chce je pritom možné hravo rozoznať už pri chvíľke konverzácie.

Takto vnímam ja, ako obyčajný človek, všetky tieto zmeny. Dotýkajú sa mnohých mojich známych, rodiny, priateľov. Pomaly zničia nie len jedného človeka, budú ničiť stále viac a viac celých rodín. Nepomôžu, čomu pomôcť majú. Je smutné, že práve my sme tie testovacie krysy, na ktorých sa vec otestuje, aby zistili, že takto to nefunguje. Je jasné, že tento môj názor vyvolá nesúhlas u všetkých „múdrych“, u politológov, u doktorov práv, filozofov a bezchybných mudrlantov. Ich názor im neberiem, ale nech najmä nikto neberie tento môj. Prípadne nech ho vyvráti konkrétnymi zmenami k lepšiemu a prilepšením niekomu z mojich blízkych.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ