Youtube vám spustí reklamu už takmer pred každým videom

0
2884

Reklama YoutubeHoci sa v názve článku pýtam, odpoveď nevie okrem Youtube, teda presnejšie Google a Youtube, asi nikto. Vysoký zisk, ktorý prinieslo zavedenie reklamných videí pred nami zvolenými a chcenými videami musel presvedčiť viacero inzerentov k tomu, aby objednávka prevýšila počet voľných impresií (zobrazení reklamy) a tak sa zrejme Slováci ocitli v pasci. Ak si chcú pozrieť video, musia si vytrpieť reklamu. Na šťastie, na rozdiel od stránok televízie JOJ a iných slovenských médií, nevytáča video do nepríčetnosti tým, že sa nedá za žiadnych okolností preskočiť. Video na Youtube je možné preskočiť po piatich sekundách. Inzerent, ktorý si platí za každé zobrazenie videa, platí za jeho prehratie ako celku, nie tých prvých piatich sekúnd, keďže jeho preskočením ste dali najavo nezáujem o danú službu.

Pozriete si videoreklamy pred vašim videom?
Zobrazená reklama pred pozretím videa, ktoré ste pôvodne chceli, vie poriadne vytočiť. Dosť, že sme si dlhší čas zvykali na umiestnenie jednej reklamy po pár sekundách v dolnej časti videa, ktorá celkom zakrývala akékoľvek titulky. Očividne sa tak môžeme tešiť ďalšiemu a ďalšiemu stupňovaniu. Vytáča mnohých ľudí a to aj v prípadoch playlistov. Situácie, kedy si vytvoríte playlist pesničiek a počúvate ich k práci, pričom vám medzi jednotlivými videoklipmi počúvanie preruší reklama nahratá v inej hlasitosti a s rôznymi zvukmi, to nie je nič príjemné. Ktorá z nich je najnenávidenejšia reklama? V rámci prieskumu medzi 100 oslovenými priateľmi a nakoniec 15 reagujúcimi na reklamy pred videami sa 11 vyslovilo, že najčastejšie preskakujú a nechcú vidieť vysmiatu ženskú za volantom s pískajúcou pesničkou, ktorá propaguje nemenovaný autobazár. čo vy? Už ste dali nejakej z reklám šancu?

Účinný druh reklamy pre podnikateľov
Video pred Youtube videom je v skutočnosti len vaše klasické video vo vašom profile, ktoré si po zaplatení a nastavení môžete nechať zobrazovať pred videom niekoho iného. Zväčša sa však o takúto reklamu starajú agentúry, ktoré reklamné video dávajú na svoje stránky, prípadne pre klienta vytvoria osobitné stránky. Umiestňovať to vaše na svoje „firemné“ stránky chcú zväčša rôzne začínajúce spoločnosti, alebo pochybní poskytovatelia služieb, ktorí sa tým snažia získavať popularitu aj pre seba. Participovať na vami zaplatenej kampani by ste nemali dovoliť žiadnej agentúre, ktorá sprostredkuje reklamu. Jednak tak odhaľujete, kde využívate služby a na druhej strane, ak je agentúra slabá a vaše obchodné materiály prezentuje na svojich stránkach, nie je to ani ideálne pre váš imidž. Ak ich má na svojich účtoch iná agentúra a nie vy, nejde o ideálne riešenie, mať rozkúskované vlastné materiály, pritom bez priameho prístupu k nim.

Video je účinná reklama. Spoplatnené je, len pokiaľ nie je preskočené. No z hľadiska bežného používateľa to príliš nepreháňajte. Každý inzerent s videom na Youtube podľa posledných sledovaní názorov a naštvaných ľudí, prenáša svoju zlosť na reklamy aj priamo na dané firmy. Aj ja sám nadávam a zúrim, keďže si už človek nedokáže pozrieť čo i len jedno samotné video bez zobrazenia reklamy. Ďakujeme, Youtube. Čoraz viac sa svet podobá na film Návrat z doby ľadovej, v Čechách uvedený ako Absurdistán.