Výsledky volieb sledujte ich aj vy online – Vyhráva opozícia

1
1524

Výsledky volieb sa dajú sledovať aj online. Na oficiálnych stránkach štatistického úradu však bol po ôsmej hodine naozaj problém s dostupnosťou. Neraz bola stránka celkom nedostupná. Záujem ľudí je pochopiteľný, nie je im budúcnosť ich miest ľahostajná.

Z doterajších výsledkov je zrejmé nasledovné:
Celkový počet obcí, v ktorých sa konali voľby je 2 924
Účasť voličov v percentách predstavuje: 51% volenia oprávneného obyvateľstva (priemer sa neustále ešte mení)
Oficiálne stránky úradu: http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=27800
Sledujte výsledky vo vašom obvode priamo zo zdroja: http://www.volbysr.sk/kv2010/priebezne/tab_x.html

Kým na TA3 sa venujú voľbám, na JOJke prilákal divákov najnovší Indiana Jones a tak možno aj u vás v domácnosti je krik, lebo deti politika nezaujíma a Indiana Jones je v TV raz za uhorský rok.

Aktualizácia 23:30:
Akonáhle sa však začali zobrazovať prvá výsledky, začalo byť všetkým jasné, že koalícia zlyhala na mnohých miestach v mnohých volebných obvodoch. Pri sledovaní výsledkov jasne vedie SMER, SNS ale tiež aj SMK v južných oblastiach. Výnimočne možno nájsť KDH alebo MOST-HÍD. Je jasné, aký majú na súčasnú vládu názor ľudia a zrejme to dávajú aj takto najavo. V Žiline napríklad podľa predbežných výsledkov zvíťazil Igor Chroma s podporou Smer-SD. Možno na ľudí zapôsobil originálny billboard s textom „HARMANčekový ČAJ 2x lúhovaný už nie je dobrý“. V Bratislave zrejme zvíťazí Milan Ftáčnik a v Košiciach Richard Raši… Nové mesto Bratislava získala Táňa Rosová a Čadcu Milan Gura (KDH). Viac sa však dozvieme zrejme až zo zajtrajších oficiálnych zdrojov alebo aktualizované na hornom uvedenom odkaze.

Comments are closed.