Výsledky parlamentných volieb v SR 2010

0
1510

Domáce správy: SlovenskoVčerajší deň sa niesol vo veľmi veľkej volebnej účasti. Že by to slniečko spravilo dobrú náladu ľuďom? Na niektorých miestach zas vyčíňali búrky, ktoré voľby predĺžili o polhodinu. Ešte v týchto hodinách sa nedá hovoriť o celkom oficiálnych výsledkoch, ale prvé hovoria o víťazstve SMERu. Skončila éra HZDS, nedostáva sa do parlamentu a tesne pred hranicou zvoliteľnosti a usadnutia do parlamentu skončilo SNS. Vyhral SMER, ale hneď po ňom je SDKú, ďalej KDH, SaS, Most-Híd a na chvoste je SNS. Radičová v televíznom prenose na Markíze pred chvíľou poznamenala, že Slováci už nechcú napätie a problémy v politike, čo je vidieť, že SMK sa nedostalo do parlamentu, ale podporu získal Béla Bugár s jeho stranou Most-Híd.

Most-Híd a Béla Bugár oslovil voličov dokonca aj na Kysuciach. Smutné však je, že stranu KDH mnohí volili len preto, že má v názve „Kresťanské“ ako sa dalo počuť v jednej miestnosti na Kysuciach z názorov diskutujúcej skupinky dôchodcov. V televíznom prenose odmietli všetky strany (SKDú, KDH, SaS a Most-híd) spoluprácu s víťazným Smerom. SNS je jasná v spolupráci, ale to je málo. Fico poznamenal veľmi správnu vec, že súčasná politika bude o podpore živlov, a plnení sľubov, ktoré nalákali mladých voličov (v našom preklade). Diskusia sa ďalej dostávala do názorov, kto bude premiérom, pričom Zlatica Puškárová diskusiu smerovala na otázku, kto bude premiérkou, pričom bolo jasné, koho myslí. Bugár neskôr poznamenal, že krajinu Smer zanechal vo vysokej nezamestnanosti a vo veľkom štátnom dlhu, aj keď bola kríza. Trochu si musíme vyjadriť svoj názor za redakciu, hospodárska kríza môže za mnohé problémy a je hlúposť ich hádzať na stranu Smer. Ďalej Fico poznamenal na margo Bugárové vyjadrenie, že stav tejto krajiny teraz by si priali mnohé iné krajiny. A mal pravdu aj v tom, že ekonomický rast Slovenska je najsilnejší v Európe.

Výsledky pomaly už definitívne:
Smer 34,8 %
SDKÚ 15,4 %
SaS 12,1 %
KDH 8,5 %
Most 8,1 %
SNS 5,1 %
HZDS 4,3 %
SMK 4,3 %

Aj keď mnohí nie sú spokojní so situáciou, držme palce vláde, nech spravia také podmienky, aby sa tu dalo žiť a nemuseli sme sa báť. Respektíve na ten ironický smiech pána Sulíka často pozerať. Prípad z Čiech sa stal aj tu, víťazná strana zrejme nebude v koalícií, ale v opozícií.