Voľby: V Čadci sa do sľubov zaťahujú aj roky preťahované projekty

0
1431

A akoby Čadce dnes nebolo dosť, v zasneženom meste na severe Slovenska dnes do boja proti ostatným kandidáti na starostu vytiahli aj dlho odkladané projekty. Tie projekty, ktoré Čadčanov najviac trápia a „roky rokaté“ sa preťahujú do nedohľadna si niektorí kandidáti vyvesili na vlastné reklamy a billboardy len aby zapôsobili. Vtipné na tom všetkom je, že súčasný primátor Jozef Vražel si na frekventovanú pešiu zónu nechal vyhotoviť reklamu s návrhom na kúpalisko a oddychovú zónu v Čadci ale nič viac. Tá by mohla byť dokončená na budúce leto, ale aj to nie je také ružové. Snaží sa zapôsobiť na mladých, ktorí majú už veľmi dlho sľúbené kúpalisko a chcú sa v lete „vyčváchať“ bez potreby chodiť do širokého okolia. Po celej pešej zóne má ale dosť nápadne v takmer každom okne každej predajne vyvesené plagáty. Po celej dĺžke tejto Palárikovej ulice sa na vás pozerá vlastne len jediná tvár. Čím to je, že toľké predajne súhlasili s vyvesením jednej tváre takmer úplne všade? Naozaj majú všetky obchody rovnaký názor na politiku v meste? Tak odlišnú od zvyšku bežného obyvateľstva? Dostali vari prevádzky na celej ulici nejaké výhody?

Vražel Čadca

Do boja s projektami a návrhmi vytiahol aj ing. Milan Gura, už minule neúspešný kandidát len o niekoľko hlasov, ktorý na svojich billboardoch dokonca predstavuje myšlienku riešenia havarijného stavu Palárikovho domu. Ale nejeden obyvateľ mesta cíti, že ide len o ťah, pretože práve stav Palárikovho domu, vyhorenej budovy v strede mesta pri pešej zóne, je katastrofálny a žiada si riešenie, ktoré nebude také ľahké. Palárikov dom doteraz všetci ignorovali. Môže sa to zmeniť?

Milan Gura

Nás oslovila stránka http://cadcania.sk/sutaze.html, ktorá dala zaujímavú myšlienku – neriešiť len jednu vec, ale riešiť neporiadok a nedostatky všetky. Kým z iných kandidátov má nejeden Čadčan guláš, z programu kandidáta Pavla Holeštiaka sa dá vysomáriť, lebo je písaný jazykom normálneho človeka. Aspoň tak to vníma náš kolega z iného webového projektu, ktorý pochádza z Čadce.

Mnohí sa stretnú názorovo na tom, že o politikoch nepočuť takmer vôbec, až pred voľbami. Absurdné je ak pre ľudí niekto za celé štyri roky nespravil nič významné (napríklad si rozhneval dôchodcov a rodiny so psami za nehorázne poplatky vyššie ako v Bratislave, priniesol „moderné a neidentifikovateľné“ umenie do mesta, v ktorom má pritom vyššiu hodnotu tradícia a miestna kultúra ako pokus o modernú vlnu zmýšľania) a súce, pričom vám dokáže sľúbiť znova, že spraví toho pre mesto. Lebo „Ľudia volia rozumom“ ako hlása jeden z kandidátov.