Volá vám číslo 0907959256? Nevolá žiaden priateľ, ale Orange s reklamou

0
1378

Dnes ma prekvapil telefonický hovor z čísla 0907 959 256. Neznáme číslo vyzeralo ako číslo na kuriéra, ktorého dnes čakám a tak som teda vybehol pred budovu a na schodoch dvíham mobil, aby som kuriérovi oznámil, kde môže zaparkovať. Omyl. V telefóne sa ozval predtočený rozhlasový hlas staršieho muža a spustil:
„Dobrý deň, Orange Vám prináša 50% zľavu z poplatku na paušál, ak chcete vedieť viac, stlačte číslo 1.“ Táto podivná služba však neponúkla možnosť stlačenia iného čísla, ak si neprajem vedieť viac. Svoju správu nahraný hlas zopakuje ešte jeden krát a následne sa ozve ďalší moderátorský hlas, tentoraz žena so slovami „Do počutia“.

Naschvál a ešte k tomu na cudziu sieť?
Ťažko by ste povedali do takéhoto čísla, že ide o spoločnosť Orange. Zrejme zámer. Osobne ma ponuka od Orange vytočila, najmä ak si dovoľujú na faktúrach účtovať stovku EUR za niečo, čo nikdy nevyužijete, nikdy ste nechceli a ani ste si to nezapli. Po tom, čo Orange opúšťajú traja členovia rodiny práve pre obsah faktúr, mi dnes volá, aby mi ponúkol zľavu na paušál. Zarážajúce pritom je, že Orange volal na telefónne číslo paušálu odjakživa vedeného v sieti Telekom.

Viac čísiel a viac o probléme v ďalšom článku o praktike mobilného operátora.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ