Varovanie pred podivným vírusovým spamom na Facebooku, šíri sa rýchlo

0
1665

Opäť sa objavil ďalší problém na Facebooku. Na profilových nástenkách niektorých ľudí sa začali objavovať podivné príspevky, ktoré používajú názov z morbídneho videa, kde pes napadol v ohrade muža a dohrýzol ho do krvi. Tento obrázok je dostatočne lákavý na to, aby zo zvedavosti ľudia naň klikli. Stačí komentovať, kliknúť na odkaz, alebo potvrdiť LIKE IT a rovnaký príspevok máte aj vy na svojej nástenke. Príspevok nesie text „Pitbull Attack Son Maitre! +18“ a reaguje na skutočnú správu napadnutia človeka psom, o ktorú v tomto prípade nejde.

Facebook vírusový spam

Odporúčame sa vyhnúť akejkoľvek aktivite pri takomto príspevku a zároveň odporúčame skontrolovať poslednú činnosť na svojom profile. Stránky, ktoré sa otvoria po kliknutí na odkaz obsahujú vírus, infikujúci váš počítač. Rovnaké stránky sme testovali aj dnes o 20:50 a varovanie o vírusovej hrozbe sa už nezobrazilo. Na to sa však nemožno spoliehať. Odstráňte tento príspevok zo svojej nástenky, stačiť by mal nasledovný jednoduchý prípad. Podvodný vírusový spam sa šíri pomocou scriptu, ktorý možno nazvať podvodným a nekalým.

Facebook vírusový spam

Čo sa nachádza na odkaze:
Nie je potrebné klikať na tento odkaz, spravili sme tak namiesto vás. Cieľové stránky na pochybnej doméne otvoria dve reklamy a ikonu pripomínajúcu video. Ide však o falošné video, ktoré nezobrazí nič. V pozadí sa deje niekoľko procesov, ktoré vám s prehliadačom a facebookom robia bez vášho vedomia ďalšie úkony. Podrobne sme rozsah rizika neskúmali. V každom prípade buďte obozretní.

Facebook vírusový spam