V Nórsku vydali publikáciu, ktorá u detí vyučuje / propaguje homosexualitu

0
2323

homosexuálna ilustrácia NórskoDokážete si predstaviť, že sa spoločnosť stane na toľko tolerantnou, že spustí vlnu propagácie homosexuality aj medzi deťmi? Deti, ktoré by inak vyrastali nepoškvrnené, by odrazu pokladali homosexualitu za celkom prirodzenú a normálnu vec? Šlo by o informácie, ktoré by naštartovala ešte možno viac ich chuť poznávať a spoznávať čo to je vôbec sexualita a homosexualita. S propagovaním, alebo skôr s informovaním tých najmenších, prichádza nórsky vzdelávací výtlačok využívajúci nekvalitnú grafiku postavičiek na informovanie o tom, že po vyrastení je normálne, ak si muž nájde ženu, alebo muž muža a obstarajú si dieťa, alebo zvieratko. Článok, ktorý brožúru propaguje na stránkach Univerzity v Oslo sa tiež pozastavuje nad tým, prečo boli homosexuálne páry zakázané v krajine už od čias Vikingov, hoci sa zamýšľa, že zákaz pochádzal od kresťanov, do krajiny prichádzajúcich dávno po Vikingoch.

Brožúra sa snaží pomôcť
Napriek jej obsahu, sa brožúra snaží podľa oficiálneho popisu pomôcť. Vychádza z faktu, že v spoločnosti sa nachádzajú 3 percentá ľudí, ktorí sa zamilujú do rovnakého pohlavia a tak sa v jednej školskej triede nájde v priemere jeden homosexuál. Spoločnosť treba následne pripraviť už od útleho detstva na vnímanie týchto ľudí ako bežnú súčasť spoločnosti, či dokonca rodiny. Zároveň chce pomôcť tým deťom, ktoré cítia odlišnosť a cítia sa byť lesbičkami, či gayom.

Verejnosť je aj pobúrená
Hoci nejde o nijak výraznú publikáciu, ktorá by siahala za hranice, vo svete sa objavilo množstvo odmietajúcich a pobúrených reakcií, komentárov, článkov a kritiky. Sú to najmä facebook stránky kresťanských spolkov, tradičnej rodiny a stránky odmietajúce homosexualitu.

Zdroj: khm.uio.no
Ilustrácia: Emma Olsen