V Chorvátsku má dych vyraziť veľký akvapark Aquacolors Poreč

0
3452

Hoci sa veľký akvapark Aquacolors Poreč mal otvárať už túto sezónu, zrejme jej vrchol celkom jeho stavitelia nestihnú. Momentálne sa stavba v blízkosti známeho turistického letoviska Poreč a Vrsar nachádza v štádiu, kedy stoja všetky dôležité tobogany, no potrebné je upraviť rozsiahle okolie, dostavať hlavné budovy a šatne. Veľké parkovisko je už spolu s úpravou ciest okolo, ktoré vedú na dedinky Mugeba a Fuškulin, vyasfaltované. V súčasnosti je však už najnákladnejšia a najdôležitejšia časť hotová. Systém prívodu a odvodu vody spolu s rozmiestnením a postavením všetkých dôležitých atrakcií je hotový. Návštevníci, ktorí plánovali cestu do Chorvátska a návštevu tohto zariadenia musia ešte chvíľu vydržať. Dátum otvorenia je zatiaľ neistý. Podľa viacerých zdrojov z januára má ísť o jún 2014, no tento dátum je nepravdepodobný. Podľa aktuálneho stavu stavby by malo ísť už skôr o dostavbu základných budov, ich zariadenia a vybudovanie okolia s trávnikom.

Na rozlohe 7,1 hektárov má ponúknuť kapacitu 3000 až 5000 návštevníkov za deň a celkom 600 miest na parkovanie osobných áut a 5 miest pre autobusy. Oficiálne otvorenie bolo plánované všeobecné na roky 2013 a 2014. Jedným z najväčších lákadiel má byť dlhá umelá rieka s prúdom postavená na južnej časti areálu, ktorej koryto je už vybudované.

Akvapark Poreč, vrsar, Chorvátsko

Veľká investícia určite priláka veľké možnosti
Investícia, ktorá sa nedá považovať vôbec za malú, môže výrazne ovplyvniť cestovný ruch najmä medzi rodinami aj z našich končín, ktoré vyhľadávajú atrakcie tohto typu. Hneď niekoľko vodných atrakcií, každá ladená v rôznych farbách, a celé pod názvom Aquacolors, môže prekvapiť výborným marketingom a službami, ktoré nakoniec ovplyvnia aj rozvoj na okolí. Akvapark totiž stavajú medzi Porečom a Vrsarom na mieste doteraz skôr poľnohospodársky využívanej rovine, kde sa môže výrazne zmeniť záujem investorov a miestnych ľudí o investície do okolitých pozemkov a výstavby ďalších ubytovacích zariadení podobne, ako to je aj u nás v prípade lokalít okolo našich akvaparkov.

Akvapark Aquacolors poreč, Chorvátsko

Akvapark Aquacolors poreč, Chorvátsko

Zdroje informácií nájdete aj na facebooku akvaparku. Oficiálna stránka zariadenia je plná príspevkov od ľudí, ktorí sa pýtajú na dátum dostavby celého komplexu. Na žiadnu z týchto otázok nikto neodpovedá a preto veríme, že aj napriek čulému ruchu na stavbe, si len dátum dostavby nechávajú len skrátka do poslednej chvíle ako veľké prekvapenie.

Mapa / GPS: 45.198642, 13.604986

Foto: Facebook zariadenia a naše zdroje