V Čadci dnes hromadne vypúšťali lampióny prianí

0
1400

V Čadci sa dnes na ulici športovcov od 19:00 konalo hromadné vypúšťanie lampiónov, či ak chcete lampášov. Pôvodom táto tradícia pochádza ako niekoľkotisícročný zvyk z Thajska. Kým niekto na ne píše svoje želania, iným stačí ich vysloviť pri vypustení toho svojho, či nazývajú ich lampiónmi šťastia, prianí a podobne. Už od 17:00 hodiny však boli dostupné za cenu 2 € aj na predaj v miestnom stánku, na mieste známom ako cvičisko autoškoly neďaleko čadčianskej nemocnice a štadióna. Výťažok z predaj putoval na finančnú podporu cievneho oddelnia miestnej nemocnice. Organizátorom bolo mesto, týždenník Kysuce a ďalší.

Zvláštna a pokojná atmosféra
Už pred 19:00 sa pár lampášov objavilo na oblohe. Všetko sa však naplno odštartovalo po 19 hodine. K oblohe sa vznieslo niekoľko desiatok lampášov. Niektorým vietor naklonil let čím sa chytil jemný papier a horiace leteli k zemi.

V Čadci dnes hromadne vypúšťali lampióny šťastia

K zraneniam nedošlo, celé to prebiehalo v pokojnej atmosfére bez incidentov a v kľude. Udalosť mal mnohých divákov na okolí, v oknách sa pozeralo viacero ľudí, a celkovo malo toto malé mestečko na chvíľu zaujímavú oblohu. Na organizácií celej akcie sa opäť podieľal Facebook, pričom nešlo prvý ročník v Čadci. Po akcii bol problém s dopravou, mnohí totiž prišli na autách a cez železničné priecestie autá odchádzali len veľmi pomaly.

V Čadci dnes hromadne vypúšťali lampióny šťastia