V Británií majú pivo pre psov a čoskoro aj zrmzlinu, no nie sú prví

0
1621

Británia musí byť očividne vždy v niečom zvláštnom popredu. Tentoraz je to ich náklonnosť k psom a trochu nezvyčajné vymoženosti a služby pre našich štvornohých miláčikov. V krčmičke Brandling Villa v meste Gosforth si majiteľ všimol, že viacerí štamgasti majú so sebou psa. Jemu samému ich prítomnosť v podniku nijak nevadila, avšak napadlo mu rozšíriť ponuku aj pre nich. Dostať tak môžu nie len pochúťky pripravené len pre nich, ale aj pivo navrhnuté čisto pre psov, ktorému nechýba jačmenný slad, ale ani mäsková aróma. Samozrejme bez alkoholu.

Nejde však o prvé pivo pre psov. To prvé oficiálne vymysleli minulý rok v USA a majitelia si ho pochvaľujú pre nutričné hodnoty ale aj spokojnosť ich miláčikov.

Vráťme sa však do Británie. O niekoľko stoviek kilometrov v inom britskom meste sa onedlho na trhu objaví psia zmrzlina. Má byť vytvorená v spolupráci so špecialistami na chovateľstvo a výživu domácich miláčikov a má ísť o ovocný mix s ďalšími rastlinnými výťažkami a zeleninou. O zmrzlinu sa má postarať firma Billy & Margot´s.