V Bratislave sa nezrútila výšková budova, ale podzemné priestory

0
1123

V Bratislave na ulici Plynárenská sa dnes predpoludním zrútili zrejme podzemné priestory a podzemné garáže pri novopostavenom bytovom komplexe viacerých budov známom ako Trinity. Jednotlivé budovy obytného komplexu majú vlastné nezávislé stavby a vlastnú statiku a zrútená časť so sebou nestiahla žiadnu výškovú budovu, čo pôvodne hlásili prvé médiá ako prvé články na webe a náhle správy v niektorých slovenských rádiách. Časť veľká približne okolo 100 m2 sa prepadla pod zem, pričom váha zeminy a konštrukcie z pôvodného stropu priestorov so sebou stiahla aj ďalšie poschodia. Neďaleký bytový dom má niekoľko bytov už obsadených, a je možné, že v garáži boli nejaké zaparkované autá. Prvé informácie nehovorili o tom, či je niekto pod troskami. Na mieste sme boli pozrieť aj my, keďže sme boli v blízkosti obchodného centra Apollo.

Doplnenie článku:
Uzatvorená je ulica Plynárenská a Jarabinková. Policajné pásky ohraničujú oblasť. Niekoľko hasičských vozidiel je na mieste a keďže boli evakuovaní obyvatelia z obývaných bytov v okolí, ani nie je možnosť získať fotografie a zábery priameho miesta. Miesto zrútenia sa nachádza v strede zástavby, čo nie je mimo pásky viditeľné.

Celkovo sa zrútili tri poschodia pod zemou a dve poschodia pripravovaného wellness centra na poschodí, postavené nad zemou a nad spomínanými garážami. Plánovaná výstavba bazénu v spomínanom wellness centre by po napustení bazénu by v prípade nezrútenia túto nedeľu časovanou bombou v budúcnosti.

Výnimočné suché počasie v aktuálnych dňoch by mohlo mať účinok aj na stavebné materiály. Príčiny zrútenia nie sú známe a predpokladáme, že hlavné spravodajstvo a médiá prinesú jasné informácie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ