Tyrolsko: objavili 220 mŕtvych tajne zabitých nacistami

0
1401

V prekrásnom rakúskom meste Hall neďaleko Insbrucku v oblasti Tyrolska pri prestavbe psychiatrickej liečebne narazili na naozaj prekvapivý nález. Asi 220 zvyškov tiel, ktoré tu boli zakopané, mali zrejme navždy zostať ukryté. Mŕtvoly pochádzajú z rokov 1942 až 1945. S najväčšou pravdepodobnosťou šlo o ľudí s vrodenými chorobami, defektami a ľudí s psychickými chorobami. Práve takýchto ľudí myšlienka čistej rasy a celkovo nacizmus neprijímali do spoločnosti a takýto človek sa im javil ako bezcenný a ako príťaž pre spoločnosť. Hromadné vyhladzovanie „zbytočných“ ľudí bolo bežné aj na miestach mimo koncentračné tábory. Liečebňa v meste Hall je toho súčasným príkladom.

Nemecké nacistické vyhladzovacie čaty si nerobili záznamy o podobných úkonoch a pokiaľ existovali, často boli šifrované pod inými názvami. Dodnes sa nám zachovalo aj vďaka ničením dôkazov pri vidine vojenskej prehry, len málo z podobných činov.

Ak chcela akákoľvek rekonštrukcia a prestavba pokračovať, musí teraz stáť a počkať na znalecké expertízy. Zrejme sa po dlhých desaťročiacih mnohé rodiny dozvedia viac o svojich príbuzných, pokiaľ budú testy DNA úspešné.

zdroj: novinky.cz