Topsales.sk vraj oklamal ľudí na podvodnom nákupe elektroniky

2
1400

Zľavové portály sú v súčasnosti výrazne populárne. Fungujú jednoducho – zaplatíte za konkrétnu službu či výrobok, získate kupón, ktorý môžete vytlačiť doma a následne tento kupón uplatniť pri samotnom nákupe, alebo pri uplatnení danej služby. Systém zľavových portálov je pre mnohých veľmi jednoduchý a pohodlný nákup za výhodné ceny. Práve toto zrejme zneužili prevádzkovatelia serveru Topsales.sk, kde sa objavila elektronika v nádherných cenách. Tieto ceny museli prilákať mnohých a tak je určite medzi poškodenými viacero z vás. Momentálne sa na titulnej stránke neobjavuje žiadna aktuálna zľava lákajúca na pohodlný nákup. No pri nahliadnutí do histórie zliav sa tam naozaj pohybovala elektronika v krásnych cenách. Obrázky stiahnuté z internetu, nafingovaný popis a platba za nič. iPhone za 576 € kúpili len dvaja, kým televízor Samsung EU32D5000 s LED technológiou si kúpilo 93 ľudí. Je tam ešte viacero elektroniky, kde šlo zrejme o holý podvod.

Na problém s tým, že na uvedenej adrese žiadna taká firma neexistuje, že sa na uvedené telefónne čísla nedá dovolať a že stránka vôbec neodpovedá, nevracia peniaze a ani nedodáva tovar, upozornilo viacero príspevkov na internete. Nápadný je aj nízky počet fanúšikov na Facebooku. Hoci web vo svojom kontakte uvádza sídlo a zodpovednú firmu:
Kronix s.r.o.
Gen. M. R. Štefánika č. 373/11
911 01 Trenčín

Topsales.sk vraj oklamal ľudí na podvodnom nákupe elektroniky

Doména bola zaregistrovaná 9. novembra 2011 a veľmi rýchlo bol pripravený obsah webu, jeho myšlienka a veľmi rýchlo spustená propagácia. Ak bola ponuka spustená aj na Zlavy.sme.sk, mohlo to zvýšiť vierohodnosť.
Ak spočítam sumu, ktorú zákazníci zaplatili, ide presne o (či len okolo) krásnych 35 588 € za tovar, ktorý teda vraj nemal byť nikdy doručený. To je neuveriteľný jeden milión slovenských korún a 72 000 SKK k tomu, ak pre lepší prehľad počítam v starých korunách. Tak tomu sa povie zárobok az necelé dva mesiace fungovania webu. Nápadný rýchly vznik a pád. Stránky však majú všetky zľavy už zastavené. Ťažko povedať odkedy. Dnes sa teda nedá už na Topsales.sk kúpiť nič.

Že by ďalší webový podvod?
Na Slovensku majú ešte mnohí v živej pamäti prípad, kedy prašivý podvodník nafingoval viacero stránok na internete tak, aby sa registráciou a nezrozumiteľnými obchodnými podmienkami mohol človek upísať na platenie šialených faktúr za doslova nič. Stránky, ktoré sľubovali niečo celkom iné totiž vo vnútri neobsahovali žiaden kvalitný obsah hodný ceny a už vôbec nie vlastný autorský obsah. Posledný súd poškodených voči očividne nahnevaným prevádzkovateľom sa skončil dobre pre poškodených, no prevádzkovateľ stránok sa cíti okradnutý… znie to šialene… a preto podal odvolanie. Práve takýmto šialencom sa stráca dôvera v slušný internet aj na Slovensku.

Jediný odkaz, ktorý zo stránok vedie, smeruje k stránkam spoločnosti WebApps, s.r.o. Spoločnosť má slušné portfólio a je v celej veci len autorom systému na objednávku niekoho iného. Web Apps s.r.o. sa zaoberá výrobou webových stránok a aplikácií, sú autormi redakčného systému pre zľavové portály, ktorý popisujú na www.zlavovyweb.sk. V podstate si môže aj vďaka nim ktokoľvek nechať vytvoriť podobný systém na mieru.

Comments are closed.